banner153
banner230
banner203

Lara'da ihale günü

Dünyaca ünlü Lara plajları sınırı içinde denize sıfır restoranın kiralanmasıyla ilgili 21 Nisan 2011 günü yapılan ihaleye sadece bir firma katıldığı için ihale iptal edilmişti. 11 Mayıs gününe ertelenen ihale bugün tekrarlanıyor. İhaleye sadece bir firmanın katılma nedeninin, ihale ile ilgili herhangi bir duyurunun yapılmamış olmasından kaynaklandığı öne sürülmüştü. Lara Birlik Başkanı Erdem Armen'in ısrarına rağmen diğer Lara Birlik Meclis Üyelerinin itirazı neticesinde 'tek firma ile ihale yapılamaz' mantığıyla ihale iptal edilerek 11 Mayıs 2011 tarihine ertelenmişti. Ancak bazı basın organlarında dün yer alan haberlerde, geçen zaman zarfında Lara Birlik yönetiminin ihale ile ilgili yine herhangi bir duyuruda bulunmadığı, ihaleye girecek firmanın bugün saat 10.00 da yanına paravan bazı şirketleri de alarak yine bu ihaleye gireceği öne sürüldü.

İhaleye basında duyuruldu
Lara Birlik Başkanı olan CHP'lilerin yönetimindeki Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyeleri'nin CHP'li Meclis Üyesi, Büyükşehir Belediye Birinci Meclis Başkan Vekili, Büyükşehir Belediye Encümen Üyesi Erdem Armen, haberde yer alan iddiaların kendisine telefonla sorulması üzerine şu açıklamayı yaptı: 'Biz ihaleleri duyuru olmadan davetiye usulü de yapabiliyorduk. 14-15 kişiye davetiye gönderdik. 6-7 kişi katıldı. Bizi 'dostunu ahbabını ihaleye çağırdı' diye eleştirdiler. Neden gazetelere ilan vermediğimizi sorguladılar. Oysaki büfelerin ihalesinde bile ihaleler kıran kırana geçti. 325 bin liranın üzerinde rakam artışı oldu. Biz restoran ile ilgili gazeteye neden ilan verilmediği eleştirilerini dinledik. Keşke dinlemeseymişiz. Basın İlan Kurumu aracılığı ile resmi ilan verdik ve gazetelerde ihalenin şartlarını, tarihini, yerini ve özelliklerini duyurduk. Bu ihaleye de sadece bir kişi katıldı. O da tesadüfen benim arkadaşımdı. 'İhaleye sadece bir kişi katılınca ihale yapılmaz' diye bir şey yok. Rekabet oluşmaz diye ihaleyi hiç yapmadım. Teklif bile almadım. Bakın Lara bölgesi milli servettir. Burada mevcut bir bina var ve burayı ihale ediyoruz. Atıl kalmasın istiyoruz.'

Armen sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bugün yapılacak ihale ile ilgili olarak da yine Basın İlan Kurumu'na başvurduk. Gazetelerde ihale yapılacağına dair ihale ilamı çıktı. Bu da yetmedi. Hürriyet gazetesinin Akdeniz eki çok okunuyor diye kendimiz şahsi olarak bu gazeteye de 2 kez ihale yapacağımıza dair ilan verdik.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a