banner153
banner230
banner203

Mağdurlardan Hırsıza Çağrı: “Anılarımızı İade Edin“

Antalya’nın Manavgat ilçesinde evlerine hırsız giren çift, 25-30 bin lira değerindeki çeşitli eşyaların çalınmasından çok bilgisayarda kayıtlı fotoğraf ve evraklarla ailenin anılarının çalınmasına üzüldü. Hırsıza çağrıda bulunan çift, "Aldığınız mallar sizin olsun fakat anılarımızı bize geri verin" dedi.

Manavgat’ta 3 Şubat tarihinde Bahçelievler Mahallesi 5001 Sokak’ta bulunan evlerine giren hırsız veya hırsızların, tahmini olarak 25-30 bin lira değerinde mallarını çaldığını ifade eden Nadide Engin, polis ekiplerinin gerekli tahkikatı yaptıklarını, ellerinde bulunan kamera kayıtlarının da incelendiğini söyledi. Engin, "Elbette hırsızın bulunmasını ve adaletin karşısına çıkarılmasını istiyoruz. Ancak biz şu anda maddi zarardan çok, bilgisayarda kayıtlı resim ve evrakların yokluğunun acısını çekiyoruz. Çünkü geçmişimiz, anılarımız, fotoğraf ve video olarak o bilgisayardaydı" dedi.

Hırsızların evlerinden altın, dizüstü bilgisayar, telefon, fotoğraf makinesi, değerli kol saatleri, giyim eşyaları yanı sıra pasaportları, kimlik belgeleri ve banka kredi kartlarını çaldığını ifade eden Nadide Engin, içlerinde manevi açıdan en değerli olanın bilgisayarda kayıtlı fotoğraflar olduğunu belirterek, "En azından bilgisayarı bulabilirsek, oradaki kayıtlı fotoğraf ve videoları kurtarabiliriz" diye konuştu.

"HIRSIZLARDAN TEK BİR RİCAM VAR"
Kendi düğün resimlerinin yanı sıra, oğulları Ali Cahit’in doğumundan bugüne kadar geçen sürede çekilen fotoğraf ve videoların bilgisayarda kayıtlı olduğunu söyleyen Nadide Engin, şöyle seslendi:

"Hırsız veya hırsızlardan tek bir ricam var. Maddi eşyalar malzemeler iyi kötü bir şekilde yeniden temin edilir, cana geleceğine mala gelsin diye söylenen bir atasözümüz bile vardır. Fakat bizim için en değerli olan şey anılarımız, eşimle düğün fotoğraflarımız, çocuğumuz Ali Cahit’in doğum fotoğrafları ve bugüne kadar çekilen aile fotoğrafları ve videolarımızın hepsi bilgisayar ve telefonda kayıtlıydı. Onların kaybolması demek anılarımızın kaybolması demek oluyor. Rica ediyorum, lütfen bilgisayarı veya telefonu geri getirmezseniz bile, içindeki kayıtlı fotoğraf ve videoları bir USB belleğe kaydedip iade etsinler. Evimizin bahçesine veya balkonuna bir zarf içinde bu USB belleği atabilirler."İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a