banner153
banner230
banner203

Mahkumlara iş morali
Alanya'da 10 mahkum, Kaymakamlık ve Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işbirliğiyle başlatılan proje kapsamında, hem para kazanacak hem de geçici de olsa özgürlüğün tadına varacak.

Temizlik yaptılar
Proje kapsamında cezaevinde kalan 10 mahkum, Kestel beldesindeki Dimçayı bölgesinde temizlik personeli olarak çalışmaya başladı. İnfaz Kurumu tarafından verilen iş elbisesini giyen ve eldiven takan mahkumlar, çay kenarındaki ormanlık ve piknik alanlarında kuru otları, çöpleri topluyor. Dimçayı bölgesinde dört gün boyunca temizlik yapacak mahkumlar daha sonra sahillerde görev yapacak. Mahkumlara günlük 8 lira ödenecek, ayrıca sigorta primleri yatırılacak. Kaymakam Hulusi Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz ile Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sabri Karataş, Dimçayı bölgesinde temizlik yapan mahkumları ziyaret etti. Doğan, Yavuz ve Karataş mahkumlarla kısa süre sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Proje hakkında gazetecilere bilgi veren Kaymakam Doğan, Alanya L Tipi Ceza İnfaz Kurumunda yatan mahkumlara çeşitli mesleki eğitimler verildiğini söyledi. Doğan, mahkumlardan oluşan 10 kişilik ekibin ilçenin değişik yerlerinde temizlik görevi yapacağını belirtti. Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz, cezaevinde yatan mahkumların oluşturduğu atıl istihdamı kamu kurumu ve sosyal faaliyetlerde kullanarak, mahkumların toplumla uyumunu artırıp, ek kazanç sağlamalarını hedeflediklerini kaydetti. Temizlik görevi yapan mahkumlardan Engin Ulutürk ise proje kapsamında gönüllü çalıştıkları temizlik işinden ek kazanç sağladıklarını, farklı işlerde görev yapmalarının ve açık havaya çıkmalarının kendisi gibi diğer arkadaşlarının da moralini artırdığını ifade etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a