banner244

Müftülük gençleri buluşturdu

Antalya İl Müftüsü Osman Artan, hayatın her alanında vatandaşla birlikte olduklarını anlatarak, “2014 yılında kurmuş olduğumuz Gençlik Koordinatörlüğü ile gençlerimizin hizmetindeyiz. Engelliler koordinatörlüğümüzle engelli vatandaşımızın hizmetindeyiz. Kadınlar koordinatörlüğümüzle hanım kardeşlerimizin, bağımlılıkla mücadele koordinatörlüğümüzle bağımlı olmuş ve kurtulmak isteyen genç yaşlı bütün kardeşlerimizin, aile ve dini rehberlik bürolarımızla ailelerimizin har an yanlarındayız. 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızla minik yavrularımızın yanında olurken, gündüzlü Kur’an Kurslarımızla genç yaşlı bütün kardeşlerimizin, din görevlisi kardeşlerimiz ile cemaatimizin, velhasıl üç bine yakın personelimizle hayatın her alanında Antalyalı kardeşlerimizin hizmetindeyiz” dedi.

500’e yakın genç katıldı
Saklıkent Kayak Merkezi’nde gençlik buluşması programı ile ilgili bilgi veren Artan, “Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizasyonunda gerçekleşen programa 500’e yakın gencimiz katıldı.  Düzenlenen programda ilk olarak vatanımızı bizlere emanet eden ve bu toprakları bizlere vatan olarak kalması için tarihin her döneminde canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde okunan Kur’an-ı Kerim ve Şehitlerimizin ruhu için okunan Hatmi Şerifler ile Yasin-i Şeriflerin duaları yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından gençlerimizle kayak gibi sportif faaliyetlerde bulunuldu, akabinde gençlere verilen yemek ikramı ile program sona erdi” dedi.

Hayatın her alanında varız
‘Hayatın her alanında varız ancak bu projelerimiz içinde en çok gençlerimizi önemsiyoruz’ diyen Artan, “Bu sebepten geleceğimizin mimarı olan gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı ve vatansever bireyler olarak yetişmesine destek olmak için ilk olarak Gençlik Koordinatörlüğünü kurduk. Gençlerimizi ne kadar çok donanımlı yetiştirirsek geleceğimizi o kadar sağlam temeller üstüne oturtturmuş oluruz. Bu bağlamda gençlerimize yönelik Antalya genelinde kamplar, okul seminerleri, geziler, gençlik buluşmaları vb. programlar düzenleyerek gençlerimize ulaşıyor ve eğitimli kadrolarımızla onları geleceğe hazırlıyoruz. Ne mutlu ki bizlere düzenlediğimiz programlara yüzlerce hatta binlerce gencimiz gönüllü olarak katılmaktadır. Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Gençlere Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırımdır ilkesi doğrultusunda geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yatırım yapmaya devam ediyor” diye konuştu.  

Gençlik Koordinatörlüğü
Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nün yaptığı faaliyetlerle ilgili kısaca bilgi paylaşan Müftü Artan, “Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün 19 ilçe temsilcisi ile birlikte ilk ve ortaokullarda, liselerde, kredi yurtlar kurumu, yurtlarında ve üniversitelerde gençlerimize yönelik değerler eğitimi seminerleri düzenlemektedir. Düzenlenen bu seminerler vasıtasıyla Antalya merkez ve ilçelerinde bulunan bütün okullarda programlar yapılmış ve her yıl elli bin civarında öğrencinin değerler eğitimi seminerlerine katılımları sağlanmıştır. 2019 yılında bu hedef iki katına çıkarılarak yüz bin olarak belirlenmiştir” dedi. Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nün kurulduğu ilk günden bu yana okulda, camide ve sosyal etkinliklerde gençlerle birlikte olduğunu ve onların sorunlarını dinleyip,  çözüm yolları ürettiğini aktaran Artan, “Antalya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nün kuruluş amacı olan camilerimiz ve görevlilerimizi gençlerimizle buluşturmak, cami ve gençlik algısını ve olgusunu toplumun geneline yerleştirmektir” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a