banner153
banner230
banner203

Muratpaşa isteğine ret

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı olağan meclisini, Menderes Türel'in Bursa'da Sağlıklı Kentler Birliği (SKB) Genel Kurulunda bulunmasından dolayı AK Partili Meclis Üyesi Mesut Kocagöz yönetti. Üç partinin grup sözcüleri, Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifasının ardından boşalan SKB Başkanlığı'na Menderes Türel'in seçilmesinden dolayı tebriklerini iletti. Mecliste geçen ay görüşülen ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı kızdıran gündem maddesi yine tartışma konusu oldu.

Kabul görmedi
Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün kullandığı Yeşilova Mahallesi'ndeki 12 bin 887 metrekare büyüklüğündeki alanın daha nitelikli kullanımını ve bölgedeki ticari aks gelişimine uygun olarak tasfiyesini planlamak için geçen ay Büyükşehir Belediye meclisine gönderdiği madde, yine kabul görmedi. Geçen ay İmar Dairesi'ne gönderilen madde, ilgili dairenin olumsuz rapor sunması eşliğinde yeniden oylandı. Gündem maddesi, CHP'nin 'evet' oyuna karşın AK Parti ve MHP'nin oyları ile oy çokluğuyla kabul edilmedi.

‘İflasın eşiğinde’
Meclis Başkanvekili Mesut Kocagöz çifte standart yapmamak gerektiğini söyledi. Kepez Belediyesi'nin Sakarya Caddesi üzerindeki böyle bir isteğinin reddedildiğini belirten Kocagöz, "Otogar alanının satışında, kamuya kaynak gerekmesine rağmen CHP grubu hayır oyu kullanmıştı. Çifte standart yapmayacağız. Memleket için ne varsa hep birlikte yapacağız" dedi. Bağımsız Meclis Üyesi Erol Özkarabekir ise, "Muratpaşa Belediyesi iflasın eşiğinde, bu arsayı satsa bile kurtaramaz. Bin tane arsa sattı, nerede paralar? Kimse vatandaşın kasasını hor kullanamaz" dedi. 

Umut Özen

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a