banner153
banner230
banner203

Ödül töreninde protokol krizi

Gerekçe belirtmedi
Gecikmeli olarak salona gelen eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir süre kokteyl alanından töreni izledi. Baykal'ın kendisine protokolde yer ayrılmasına karşın diğer milletvekili adaylarına yer ayrılmadığı gerekçesiyle yerine oturmadığı ve ödülünü vermeden salondan ayrıldığı öğrenildi. Baykal'ın ayrılmadan önce kendisini konuşma yapması için kürsüye ve protokoldeki yerine davet eden AGC Başkanı Mehmet Ali Dim'e de gerekçe belirtmeden ayrıldığı öğrenildi.

Baykal'dan tepki
Alanya Gazeteciler Cemiyeti 2010 Medya Başarı Ödülleri, Banana Otel'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Baykal, milletvekillerine yer ayrılmadığı için töreni terk etti

Dava açmadım
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, törende yaptığı konuşmada, demokrasiye ve liberal ekonomiye geçilince basının olmazsa olmaz hale geldiğini belirterek, basının köklü görünse de insanlık tarihine bakıldığında oldukça yeni olduğunu dile getirdi. Gönül, 50 yıllık meslek yaşamında aleyhinde yapılan suçlamaları da içeren haberlere karşın tahammül göstererek hiçbir gazeteciye dava açmadığını söyledi. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu da demokrasinin en önemli unsurlarından birinin de medya olduğunu söyledi.

Özgür basın
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay da medyanın demokratik toplumların ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, basın özgürlüğünün ne kadar yükselirse demokrasinin de o kadar yükseleceğini vurguladı. Törende konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Serter ise Türkiye'de basın özgürlüğünün önündeki engellere değinerek, Türkiye'nin dünyada 174 ülke arasında basın özgürlüğü konusunda 138'inci sırada olduğunu söyledi.

Baykal ödül vermeden ayrıldı
Öte yandan törendeki konuşmalar devam ederken gecikmeli olarak salona gelen eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir süre kokteyl alanından töreni izledi. Baykal'ın kendisine protokolde yer ayrılmasına karşın diğer milletvekili adaylarına yer ayrılmadığı gerekçesiyle yerine oturmadığı ve ödülünü vermeden salondan ayrıldığı öğrenildi. Baykal'ın ayrılmadan önce kendisini konuşma yapması için kürsüye ve protokoldeki yerine davet eden AGC Başkanı Mehmet Ali Dim'e de gerekçe belirtmeden ayrıldığı öğrenildi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti 2010 Medya Başarı Ödülü'ne, Anadolu Ajansı Alanya Büro Müdürü Fazıl Tunç ile Yurt Muhabiri Tolga Yıldırım da jüri özel ödülüne layık görüldü.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a