banner153
banner192
banner203

Okul formaları Tütüncü’den

Şehit Jandarma Er Serhat Genç İlkokulu öğrencilerine Kepez Belediyesi tarafından yazlık ve kışlık okul formaları dağıtıldı. Okul bahçesindeki düzenlenen forma dağıtım törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Habipler Mahalle Muhtarı Ali Kundakçı, Okul Müdürü Şevket Altun, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayırlı vesilelerle bir araya geldiklerini ifade ederek, “Burada çocuklarımız, gençlerimiz istikbalimiz var. Her çocuk ülkemizin geleceğidir. Biz 8 yıldan bu yana evlatlarımıza, çocuklarımıza bu gözle baktık. Her zaman belediyeciliğimizin merkezinde çocuklar oldu, eğitim oldu, aydınlık bir gelecek hayali oldu” dedi.

Sosyal belediyecilik uygulamaları alanında çocuklara ve gençlere yönelik çok önemli işler yaptıklarını anlatan Tütüncü, “Bundan 8 yıl önce göreve geldiğimizde mahallelerde belediyenin eğitime verdiği destek, katkı maalesef ortadaydı. Bu gün geldiğimiz nokta her okul müdürü, her ailemiz belediyenin gücünü arkasında hissediyor. Talepleri doğrultusunda asla belediyenin kapısından boş dönmüyorlar taleplerine cevap alıyorlar. Bilişim sınıfları projesi ve forma dağıtımlarımız devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 22 bin öğrenciye forma dağıtım gerçekleştirdik. Bu sene ise 20 binden fazla formayı dağıtmayı hedefliyoruz. Okulumuzda 850 öğrencimizin tamamına bir yazlık, bir kışlık olmak üzere bin 700 forma veriyoruz” diye konuştu.

‘Aşkla, sevgiyle heyecanla’

“Eğitime, öğretime, öğrenmeye katkımız devam edecek. Biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz” diyen Hakan Tütüncü şöyle devam etti: “Geleceğimiz aydınlık olursa güzel yarınlara birlikte yürüyeceğiz.  Bütün okulların eğitim seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz. Evde bir evladımız vardır ancak sokaklara çıkınca bütün çocuklar bizim evladımızdır. Kendi çocuğumuza nasıl ilgi gösteriyorsak, Kepez’in çocuklarına da aynı özeni gösteriyoruz. Bütün okulların eğitim seviyesini eşzamanlı yükseltmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Habipler, Gaziler mahalleleri 2009’yılında neydi, bu gün nerede ? Birçok sorunları olan bu mahalleler bugün kıyas edilemeyecek kadar gelişmişlik seviyesini arttırmıştır. İçimizde sizlere daha güzel bir şehir armağan etmenin hayali var. Aşkla, sevgiyle, heyecanla yolumuza devam ediyoruz. En büyük gücümüz ise hayır dualarınızdır. Oyuncak Müzesi’ne tüm okulumuzu velileriyle birlikte davet ediyoruz.”

‘Kepez’in mimarı Tütüncü’

Okul Müdürü Şevket Altun ise başarılı çalışmalarından dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür ederek, “10 yıldır bu okuldayım. Bütün görencilerimizin aynı formayı giyebileceği bir okul, kolej havası yaratmak gibi bir düşüncemiz vardı. Yıllardır bunu sağlamaya çalışıyoruz. Velilerimizin maddi imkanları yok. Alabilen var, alamayan var. Biz de imkanlarımız ölçüsünde çocuklarımıza ve velilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu bir ihtiyaçtı. Bu ihtiyacın karşılanması noktasında Tütüncü başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şu an okulumuzda 850 civarında öğrencimiz var kısa kollu ve uzun kollu olmak üzere iki çift forma dağıtılacak belediyemiz tarafından. Bu emek isteyen bir çalışma. 80 anasınıfı öğrencimizi yeni açılan Oyuncak Park’a götürdük belediyenin katkılarıyla. Özelde okulumuza, genelde Kepez’imize yapılan bu çalışmalar sosyal-kültürel faaliyetler olarak, Kepezimiz eğitim, sosyal ve kültürel bir ilçe haline geldi. Mimarı Hakan Tütüncüdür” diye konuştu. Konuşmaların ardından öğrencilere formaları dağıtıldı.

Esra ALTUNKES


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20