banner153
banner230
banner203

ÖN SEÇİM EYLEMİ

Bugün Antalya'da CHP'nin tüm ilçe başkanları, üyeleri, örgüt ve tabanı saat 12.30'da parti binası önünde toplanarak milletvekilliği seçimlerine dair ön seçim talepleri için miting yapacak

Taban 'ön seçim' diyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ön seçim yapılacağına dair verdiği sözlerine rağmen İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da önseçim yapılmayacağı öğrenildi. Parti tabanı ön seçim istiyor. Ayrıca Antalya'daki milletvekili adaylarının isimlerini belirleyeceği öne sürülen CHP eski Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal'ın da ön seçim istemediği iddia ediliyor.

Baykal mı istemiyor?
'Antalya'da herkes ön seçim derken, Baykal mı istemiyor?' sorusu etrafında tartışmalar devam ediyor. 12 Haziran 2011 tarihindeki genel seçimlerde aday olacak isimlerin ön seçim ile belirlenmesini isteyen parti ilçe başkanları, dün genel merkeze bu taleplerine dair faks çekti. Adayların genel merkez yerine daha demokratik olan ön seçim ile belirlenmesini isteyen taban bugün bu talepleri için eylem yapacak.

Genel seçimde aday gösterilecek kişileri belirlemek için bir parti üyesi olan belli sayıdaki delegelerin katılmasıyla yapılan seçim diye bilinen ön seçimi, verdikleri sözlere rağmen Kılıçdaroğlu ve Baykal'ın Antalya'da istemediği öne sürülüyor.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a