banner153
banner230
banner203

Örnek işadamı 3 okul yapacak

Hayırsever işadamı Muzaffer Büyük, Manavgat ve Kaş ilçelerine 3 okul yaptıracak. Okulların yapımıyla ilgili Vali Ahmet Altıparmak'ın makamında protokol imzalandı

Vali Altıparmak, 3 okulun yapımı için protokol imzalayacaklarını belirterek, hayırsever işadamı Muzaffer Büyük'ün Manavgat Kız meslek ve Teknik Lisesi'ne 14 derslikli ek bina, Kaş'ın beldesi Ova Kültür Hizmetlerini Geliştirme Derneği'nin ise 16 derslikli Ova Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve 12 derslikli Ova Göl İlköğretim okulu yaptıracağını bildirdi.

Antalya şanslı
Altıparmak, Antalya'nın hayırsever anlamında şanslı olduğunu belirterek, ''Hayırseverler bireysel olarak yatırım yapıyor eğitime destek veriyordu ancak kurumların eğitime desteğine yeni şahit oluyoruz. Bu anlamda dernek başkanına teşekkür ediyorum'' dedi. Kayserili olan ve Manavgat'ta inşaat işiyle uğraşan işadamı Muzaffer Küçük'ün Manavgat Kız Meslek ve Teknik Lisesi'ni barakamsı yapısından kurtarıp modern binaya kavuşmasını sağlayacağını belirten Altıparmak, ''Antalya bu manada örnek kent, bu arkadaşlar da örnek insanlar. Kazandıklarını gelecek nesillerimizin yetişmesine harcıyorlar'' diye konuştu.

Örnek olsun
İşadamı Muzaffer Büyük, ise okulu önümüzdeki eğitim öğretim yılına açmayı planladığını bildirirken, ''Biz bu işe gönlümüzü koyduk. 18 yıl önce sıfır sermaye ile Antalya'ya geldik. Çok zengin değilim ama gücümle, inşaat ekibimle bu işe yüreğimizi vereceğiz. Antalya'da bulunan Kayserili ağabeylerimize ve diğer işadamlarına örnek olalım dedik'' ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Antalya Valisi Altıparmak hayırseverlerle 3 okulun protokolünü imzaladı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a