banner244
banner203

Otopark ve yıkamacılara müjde

Oto yıkamacıların Muratpaşa Belediyesi ile oto parkçıların ise Büyükşehir ile olan ruhsat sorununda mutlu sona yaklaşıldı. Ruhsatlar Mart ayından itibaren verilmeye başlanacak.

Herkes ruhsat alamayacak
Otopark ve Oto Yıkamacılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Topçu, yılan hikayesine dönen ruhsat sorununda çözüme yaklaşıldığını söyledi. Muratpaşa Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmelerin çok iyi geçtiğini belirten Topçu, hem otopark hem de oto yıkamacılara Mart ayından itibaren ruhsat verilmeye başlanacağını söyledi. Özellikle oto park ruhsatlarının verilirken Büyükşehir'in bazı kriterlere dikkat ettiğini belirten Topçu, 'Açık otoparkın asfaltlanması, büyüklüğü, çalışan sayısı, çalışanların kılık kıyafeti ve fiyat uygulamalarına bakılacak. Büyükşehir'in istediği kriterde olan otoparkçılar ruhsatını alabilecek' dedi.

Sistemi destekliyoruz
Topçu Büyükşehir'in sadece Balbey Mahallesi'ndeki otoparklara ruhsat vermeyeceğini söyledi. Antalya'da 134 otopark ve yıkamacı olduğunu hatırlatan Dernek Başkanı Hakan Topçu, ruhsat verilmeye başlanmasıyla bu işletmelerin de belirli bir disipline gireceğini ifade etti. Caddelere yerleştirilen parkomatlara da değinen Topçu, parkomat sisteminin uygulanması gereken bir sistem olduğunu ve desteklediklerini söyledi. Topçu, 'Parkomatlar hem park sorununu bir nebze çözer hem de trafiği rahatlatır' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a