banner153
banner230
banner203

Özel bahçeye 60 yeni ağaç

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2014 mahalli seçiminde vaat ettiği 70 projeden biri olan Anadolu Bahçesi hayata geçiyor. Belediye basın biriminden yapılan açıklamaya göre,  Başkan Hakan Tütüncü’nün, çocuklara armağanı olan Anadolu Bahçesi, Teomanpaşa Mahallesi Osman Serdengeçti Caddesi 2666 Sokak üzerinde 2 bin 495 metrekare park alanı arazisine inşa ediliyor. Anadolu Bahçesi’ne, klasik mahalle park peyzajından farklı olarak Antalya’ya özgü portakal, erik, muşmula ve asırlık zeytin ağaçları dikildi. Yaklaşık 60 yeni ağacın dikildiği bahçenin tam ortasına da 250 yıllık bir zeytin ağacı konumlandırıldı.

Çok amaçlı proje

Yeni ağaçların dikildiği Anadolu Bahçesi’nde aynı zamanda konutlaşma sonucu yok olan Antalya’nın muşmula ve narenciye bahçelerinin nostaljisi de yaşatılıyor. Günümüz dünyasında şehir hayatının apartman odalarında ve klavye başında büyüyen çocukları da yemyeşil bir ortamda, meyve ağaçlarının arasında oynama imkânı bularak meyveyi dalından yeme imkanını sunacak. Açık hava spor aletlerinin ve yürüyüş parkurunun da olacağı alan, meyve bahçelerinin arasında mahalle sakinlerine de spor yapma imkanı sunacak. Şehrin ortasında yeni bir yaşam merkezi sunacak olan projenin kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Dalından meyve

Teomanpaşa Mahallesi’nde konumlandırılan bahçenin ağaç dikim ve peyzaj çalışmaları devam ediyor. Yeni ağaçların dikildiği bahçe projesinin çalışmalarını yakından takip eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni dikilen ağaçlarla ilgili: “Anadolu Bahçesi, şehir hayatının içerisinde mahallelerde birden karşımıza bir köy bahçesinin çıkıvermesi demek. Portakal, limon, mandalina,  zeytin, incir ağaçları olacak. Kepez’in ve Antalya’nın geçmişinde önemli bir yeri olan muşmula bahçeleri hatıralarımızda yer edinmişti. Apartman odalarında büyüyen çocuklarımızın bilmediği Anadolu bahçelerini şehrin merkezinde bir güzellik olarak bir peyzaj düzenlemesi halinde çocuklarımıza sunalım istiyoruz.”
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a