banner153
banner230
banner203

Pazarcılar yine ‘İsmail Öz’ dedi

Antalya Semt Pazarcılar Odası’nın seçimli olağanüstü genel kurulu Antalya Şoförler Odası Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Olağanüstü güvenlik önleminin alındığı genel kurulda divan başkanlığını AESOB Başkanı Adlıhan Dere yaptı. Seçime, Antalya Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, Antalya Motosiklet, Bisiklet, Oto Lastik Tamircileri ve Oto Yıkamacıları Odası Başkanı Bayram Dal, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve AESOB Başkan Vekili Mehmet Ali Altan da katıldı. Oda eski yönetim kurulu üyelerinden olan ve bu dönem başkan adaylığına soyunan Mustafa Sarıkaya, Metin Bucak lehine adaylıktan çekilince, başkanlık yarışı İsmail Öz ile Metin Bucak arasında yaşandı.  Divanın teşekkülü sonrası kürsüye çıkan mevcut başkan İsmail Öz, pazarcıların çileli ve çok uzun süre çalışan bir esnaf kesimi olduğuna dikkat çekerek, “Pazarcı esnafı günde 18 saat çalışır. Pazarcının ne çektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz” dedi.

‘Sıcak, huzurlu bir odayız’

Bugüne kadar hakkında çeşitli suçlamalar yöneltildiğini belirten Öz, “Ben en az 7 tane genel kurul yaşadım. Yüzlerce müfettiş denetledi. Allah’a şükür daha hiçbir genel kurulda ‘1 lira mı? 5 lira mı?’ diye hesap sormadılar. Hep iddialar vardı. 2014 yılında beni 5 milyon liralık zimmetle suçladılar. Elime kelepçe vurdular. O 5 milyon lira zimmet çıkartan savcı şu anda içerde. Bana o tuzağı kuran ve dilekçeyi savcıya yansıtan defterdar şu anda görevden alındı. Geçen dönem seçime üç gün kala iddianame hazırlandı. Biz suçlanarak seçimi kaybettik. Takdir tabii ki pazarcınındır. Şu anda da yine seçime üç gün kala 4 ağır ceza mahkemesinde benim mahkemem vardı. Beraat ettim. Birini karalamak çok kolaydır. Önemli olan icraattır. Biz sıcak, huzurlu, sağlıklı ve büyüyen bir Pazarcılar Odasıyız. Türkiye’deki 2’nci odayız” diye konuştu.

Bucak 906 oyda kaldı

Diğer başkan adayı Metin Bucak ise İsmail Öz ve yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Türkiye’nin en büyük 2’nci odasıyız. Ancak Antalya Şoförler Odası’nda kongre yapıyoruz. Bir binamız bile yok. Her şeyimiz hacizli. Allah üyelerimizle kendi odamızda kongre yapmamızı nasip etsin” dedi. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 18 sandıkta toplam 2 bin 331 üye oy kullandı. 37 oy geçersiz sayılırken, oyların bin 388’ini almayı başaran İsmail Öz bir kez daha başkanlığa seçildi. Rakibi Metin Bucak’a ise 906 üye oy verdi. Genel kurulun bitiminde Metin Bucak Öz’e hayırlı olsun dileğinde bulunarak salondan ayrıldı.

Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a