banner244

Pehlivan TİB'in Başkanı oldu

Antalya İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği (TİB) Genel Başkanlığına seçildi

İki liste yarıştı
TİB'in 7. olağan genel kurulu Ankara'da yapıldı. TİB'in yeni yönetim ve denetim kurullarının belirlendiği genel kurulda iki liste yarıştı. Merkezi Ankara'da bulunan ve 81 ilin itfaiye müdürünün delegesi olduğu 7. olağan genel kurula 48 ilin itfaiye il müdürü katıldı.
Yapılan seçimlerin ardından Antalya İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan'ın listesi 27 oy alırken, Konya İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici'nin listesi 21 oy aldı. Bu sonuçların ardından Emin Pehlivan 2 yıllığına TİB'in yeni genel başkanı seçildi

Teşekkür etti
Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği ve Antalya İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan Genel Kurul üyelerinin kendisine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Genel Başkan Pehlivan, 'Türkiye'de yaklaşık 30 bin İtfaiyeci görev yapıyor. Türkiye'deki tüm itfaiye teşkilatlarında personel, araç gereç, ekipman, kıyafet ve eğitim standardının yakalanması, birlik ve beraberliğin sağlanması için üzerime düşeni yapacağım. Ülkemizde itfaiyecilik mesleğinin dünya standartlarında yapılması için ben ve ekip arkadaşlarım, gerektiğinde elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a