banner153
banner230
banner203

Polislerden şikayetçi oldu

Avukat Münip Ermiş ile adliye binasına gelen Mahir Güven, kendisine ceza kesen polis memurları S.Ç. ve H.G'ye ''görevi kötüye kullanmak ve sahte resmi evrak düzenlemek'', İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'a ise polis memurlarının işlediği öne sürülen suçları ''azmettirme'' suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Güven'in avukatı Münip Ermiş, hukukta alkol alma diye bir suç ve kabahat bulunmadığını söyledi.

Yaptırım uygulanamaz
Polisin ceza kesmesi için temel unsurun başkalarının huzur ve sükununu bozmak olduğunu belirten Ermiş, şöyle konuştu: ''Sarhoş olup etrafa rahatsızlık vermeyen hiçbir kişiye herhangi bir yaptırım uygulanamaz. Yasa dışı bir şekilde alkolmetre ile yapılan alkol kontrolünden de anlaşıldığı üzere, müvekkilimdeki alkol miktarı çok düşüktür. Buna rağmen yasanın verdiği yetki ve sorumluluk açıkça kötüye kullanılarak idari yaptırım uygulanmıştır. Burada yasayı uygulamak amacı olmadığı da ortaya çıkmıştır. Bu uygulama alkolle mücadele adı altında, yurttaşların yaşamını ve alışkanlıklarını polis kontrolü altına almaktan başka bir şey değildir.

Bunun yaygın olarak uygulandığı da açıktır. Müvekkilimin çevreye en küçük rahatsızlık teşkil edecek bir davranışı olmadığı, böyle bir şikayet vuku bulmadığı halde tüm bunlar olmuş gibi, gerçeğe aykırı belge düzenlemişlerdir. Yani resmi belgede sahtecilik yapmışlardır.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a