banner244

Reklam kokan hareketler!

Minibüsçüler Odası eski başkanının 'Bir şirket kuralım. Araç içi ekran reklamları sizin, araç dışı reklamlar benim olsun' diyerek Antkart'a ilginç bir reklam teklifi yaptığı öne sürülüyor

Minibüsçüler Odası Eski Başkanı Ali Tüzün ile mevcut başkan Mustafa Gönenç'in aralarından su sızmıyor. ޞimdiler de ikinci el araç alım satım işleri yapan Tüzün'le oda yönetiminin bir araç için alım satım işlemi yaptığı biliniyor. Ne var ki son günlerde ulaşım ve siyaset kulislerinde Minibüsçüler Odası Eski Başkanı Ali Tüzün ile Halkkart işini yapan A-Kent firmasının yüzde 10 ortağı olan Minibüsçüler Odası'nın mevcut başkanı Mustafa Gönenç için bir reklam firmasında ortaklık yapacaklarına dair dedikodular yapılıyor. İddia o ki Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımda para yerine geçecek olan kartlı sistem işi ihalesini Antkart firması alır almaz dönemin Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, Antkart yönetimi ile görüşmek istedi. Tüzün, Antkart yetkililerine ilginç bir teklifte bulundu. Buna göre bir şirket kurulmasını veya bir şirket ile anlaşma yapılmasını istedi.

Antkart kabul etmedi
Yeni alınan AB plakalı minibüslerin içine Antkart tarafından yerleştirilecek araç içi ekranlardan yapılacak reklam işlerini Antkart'ın yapmasını istedi. Bu AB plakalı minibüslerin dış giydirmeleri ile ilgili kaporta üzerine yani minibüsün dış cephesine alınan reklamların ise kendisi tarafından yapılmasını istedi. Özetle firmaya iddiaya göre 'Bir şirket olsun. Bu şirket araç içi reklamların gelirlerini Antkart'a aracın yani minibüsün dışındaki reklamların gelirlerini ise bana versin' dedi. Antkart firma yetkilileri ise bu teklif şiddetle reddetti. Bu olaydan sonra Tüzün firmaya cephe aldı. Antkart'ı devreye girer girmez kötüledi. ޞimdilerde ise başkan Mustafa Gönenç ile ismi bir reklam firması ile ilgili ortaklıkta geçen Ali Tüzün'ün dedikodulardakine benzer bir iddia ile ortaya çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. İddiaların muhataplarından Ali Tüzün'e cep telefonu kapalı olduğu için ulaşılamazken iddianın karşı tarafı olan Antkart Yönetim Kurulu Başkanı Talip Küner yaptığı kısa açıklamada 'Bu konulara girmek istemiyorum. Biz Antkart olarak hiçbir zaman hiçbir şekilde bu işlerin içinde olmadık. Bu tür teklifleri her zaman reddettik' dedi. Küner'in 'Bu tür teklifleri her zaman reddettik' ifadesi adeta teklifin yapıldığını ortaya koydu.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a