banner153
banner203

Rus öğrenciler  çöpleri topladı

Antalya'da Uluslararası Özel Rus Okulu'nda eğitim alan Rus ve Rusça konuşan diğer ülkelerden öğrenciler, Sarısu'da çöp temizleme etkinliği yaptı.

Uluslararası Özel Rus Okulu Ekolojik Gönüllüleri grubu öğrencileri, küresel bir problem olan ve özellikle park, piknik alanları gibi alanlarda çevreyi kirletenlerde farkındalık yaratılması adına etkinlik gerçekleştirdi. Rus ve Rusça konuşan diğer ülkelerden öğrenciler, Konyaaltı'nda Sarısu ile bazı park, piknik ve dinlenme alanlarında duyarsız kişiler tarafından doğaya bırakılan boş şişeleri, plastik bardakları, peçete ve diğer çöpleri tek toplayıp belediyeye ait çöp kutularına koydu. Öğrenciler piknik alanındaki bazı ağaçlara da 'İyi dinlendiniz mi? Çöpünüzü toplayın arkadaşlar' yazılı uyarıcı levhalar astı.

Önemli bir sorumluluk

Çevre temizliğinin herkes için çok önemli bir sorumluluk olduğuna da işaret edilen etkinlikte, öğrenciler çeşitli mesajlar da verdi. Ekolojik Devriye Gönüllüleri grubu öğrencilerinden Anastasia, “Hepimiz dünyada yaşıyoruz, dünyamız bir tanedir ve bir çöp yığını haline getirirsek, kaçacak yerimiz olmayacak. Hava, su, orman bizim ve hayvanların sağlıklı ve sonsuza kadar mutlu yaşamamız için tüm çevre temiz olmalıdır” dedi. İlkbaharda parkta bir teyze ve köpeğinin çiçekleri ezdiğini gördüğünü anlatan Polina, “Çiçeklerin ağladıklarını duymuş gibiydim. Bundan sonra doğayı korumaya karar verdim, bu yüzden Ekolojik Devriye için gönüllü oldum” dedi. 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a