banner153
banner230
banner203

 RÜŞVET SKANDALI
Antalya rüşvet skandalıyla çalkalanıyor. Muratpaşa Belediye Meclisi Üyesi CHP’li M.Y., işe yerleştirme sözüyle asker kökenli H.A.’dan rüşvet aldığı iddia edildi

CHP’de bir rüşvet skandalı daha patlak verdi. Daha önce EKDAĞ’da yaşanan rüşvet skandalı halen konuşuluyorken yaşanan bu olay CHP’yi zor durumda bırakacak gibi. İddiaya göre Muratpaşa Belediye Meclisi Üyesi CHP’li M.Y., işe yerleştirme sözüyle asker kökenli H.A.’dan rüşvet aldı. Ancak işe yerleştirme sözü bir türlü gerçekleşmedi. İşe yerleştirme girişimi Muratpaşa Belediyesi’nde sonuçsuz kalınca, M.Y., bu kez İstanbul’da başka bir CHP’li belediyenin yolunu tuttu. Ancak M.Y. H.A.’yı o belediyede de işe yerleştiremedi. Aylarca  oyalanan H.A., M.Y.’nin sesini kayda aldı. Verdiği rüşvet paralarını sık sık kayda geçiren H.A., İstanbul’daki Belediye Başkanı A.K.’nin kardeşi M.K. ile aynı zamanda CHP Antalya İl Disiplin Kurulu eski Başkanı olan M.Y. tarafından tehdit edilmesi üzerine karakola şikayet dilekçesi verdi. H. A.’nın Cumhuriyet Savcılığı’na da suç durusunda bulunacağı öğrenildi.

Taraflar ne dedi?
Antalya Ajans, iddiaları ortaya atan eski uzman çavuş H.A.'ya ulaştı. H.A. rüşvet iddialarının doğru olduğunu ve elinde ses kaydının bulunduğunu söyledi. Antalya Ajans, iddiaların odağındaki M.Y. adlı o meclis üyesiyle de görüştü. Meclis Üyesi M.Y., H. A. adlı eski uzman çavuşun 6 aydan bu yana emlak bürosuna geldiğini belirterek, rüşvet iddialarını yalanladı. M.Y. şöyle konuştu: “H. A. aylardır, büroma gelip eşiyle birlikte yiyip içiyor, etrafımda dolanıyor. Bu kişiyi ben daha önce ev kiralamasına aracılık ettiğim bir başka eski uzman çavuş aracılığıyla tanıdım. H.A. askeriyeden ayrılmış. İş için çeşitli yerlere müracaatta bulunuyor. Bu konuda biraz sıkıntılıydı, hatta kafası gidip geliyordu. Bu kişinin birileri tarafından kullanıldığını, özellikle hazırlanan bir tuzakta rol verildiğini düşünüyorum. CHP'den korkan bir parti tarafından insanları karalamak için hazırlanmış bir oyun olduğunu ve bu kişiye de bu oyunda yer verildiğini düşünüyorum. Bu kişinin iddiaları üzerine avukatım aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Artık mahkemeye intikal etmiş bir konudur, mahkemenin sonuçlanmasını beklemek lazım. Onun için daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.”

Alnım açık, başım dik
M.Y., ses kaydı olduğuna ilişkin soru üzerine de, "Ses kaydı var mı, yok mu bilmiyorum ama varsa da montajlanmış bir şeydir. Ses kaydını mahkemeye sunsunlar, orada ne olduğu anlaşılır" dedi. 25 yıldır CHP'de politika yaptığını ifade eden M. Y. “Bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım. Alnım açık, başım dik. Hiç kimseye veremeyeceğim hesabım yok. Niye böyle bir şey yaptılar, neden beni seçtiler, neden etrafımda dolandılar şerefsizim bilmiyorum. Ellerinde belge, bilgi ne varsa mahkemeye versinler. Rüşvet aldığımı ispat etsinler ben gereğini yaparım ama önce mahkemenin sonuçlanması lazım” diye konuştu.

Genel merkezi de karıştırdı
Bu rüşvet iddiaları, CHP’yi karıştırdı. Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal ve bazı meclis üyelerinin bu rüşvet iddiaları ortaya çıktığından beri meclis üyesi M.Y.’ye mesafeli durdukları öğrenilirken, birçok milletvekili ve partilinin de iddialarla ilgili M.Y.’ye büyük tepki gösterdiği ve meclis üyesi aday belirlemede etkili olan kişileri suçladı. Olay, Genel Merkez’e kadar ulaşırken, Genel Merkez’inin de iddiaların bir an önce araştırılıp gereğinin yapılması talimatını verdiği öğrenildi.

Arı: Gereğini yapacağız
CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı, konuyla ilgili konuştu. Arı, “Bu konuyla ilgili iddialar var. Ancak iddiaların ispatlanması gerekiyor. Sözü geçen kişiyle de bir görüşme yapacağız. Partimizin adının böyle bir konuda anılması bile hoş değildir. Şüphe bile varsa biz bu işin gereğini yapacağız” dedi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a