banner153
banner203

Rüya sahile start

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nin yeniden düzenlenmesini öngören projeye start verildi. ANTEPE’nin yürüttüğü projede, Beach Park olarak adlandırılan bölüm 290 günde tamamlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha önce 2 defa Konyaaltı Sahili'nin tamamı için ihaleye çıkmış, fakat talip bulamamıştı. Daha sonra sahili 3'e bölerek yeniden ihaleye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yine katılan olmayınca kendi imkanlarıyla yapmaya karar verdi. Yaz sezonunda kiraya verilen sahilin bir kısmında 11 işletme, ücretli hizmet verdi. Büyükşehir Belediyesi, sezonun sona yaklaşmasıyla birlikte Konyaaltı Sahili'nin Beach Park kısmında çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANTEPE, sahilin arka kısmına iş makineleriyle ilk kazmayı vurdu.

 

İlk bölüm 290 günde bitecek

Beach Park'taki işletmelerin büyük bir kısmı eşyalarını toplayarak sahilden ayrıldı. İşletmelerden bazıları ise kendilerine ait olan eşyaları hurdacılara sattı. Hurdacıların da iş makineleriyle çalışmaya başlaması Beach Park'ta harabe görüntüler oluşturdu. Çalışmanın başlamasıyla ANET'in çalıştırdığı otoparkın bariyerleri de kaldırıldı. ANTEPE tarafından Beach Park'ın girişine asılan tabelada iş bitiş süresi 290 gün olarak ilan edildi. 'Konyaaltı Doğu Sahili Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi' olarak adlandırılan projenin bedeli ise 51 milyon 800 bin 845 lira olarak ilan edildi. 

 


DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Antalya sevdalısı 12 ay önce

Çok güzel işler yapılıyor fakat bir türlü kırcami sinanoğlu caddesi asfaltlanamadı birde bu işe başlansa yokmu bir ihale alacak merak ediyorum.

banner20

banner221

a