banner153
banner230
banner203

Sanat engel tanımıyor

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen ‘Akdeniz Engelsiz Sanat Üniversitesi’ Sosyal Sorumluluk Projesi, sanat etkinlikleriyle başladı.

Yürütücülüğünü Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nihal Kubilay'ın yaptığı proje kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Antalya Sevgi Evleri Erkek Yetiştirme Yurdu'nda sanat etkinlikleri gerçekleştirildi. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin eşlik ettiği sanat etkinliğinde sevgi evlerinde kalan okul öncesi çağındaki çocuklarla akrilik boya ve çeşitli malzemelerin kullanımı ile çalışmalar yapıldı.

 

Çocuğundan yaşlısına

'Akdeniz Engelsiz Sanat Üniversitesi' projesi ile üniversite öğrencileri, öğretim üyeleri ile çocuğundan yaşlısına toplumun farklı kesimlerini bir araya getirerek kaynaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Nihal Kubilay, “Bu proje çerçevesinde kimi zaman Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarımız ile kimi zaman engelli gençlerimiz ile kimi zaman ise huzurevi sakini yaşlılarımız ile bir araya gelecek ve çeşitli sanatsal çalışmalar yapacağız. Ayrıca bu proje ile sanatın birleştirici, huzur verici ve rehabilite edici gücünü kullanarak sanatın engel tanımadığını ve her yerde uygulanabilir olduğunu topluma göstermeyi ve bu anlamda toplumsal bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

 

İlk etkinlik Sevgi Evleri

Projenin ilk etkinliğini Sevgi Evleri'nde kalan okul öncesi çocuklarla gerçekleştirdiklerini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Kubilay, “Üniversite öğrencilerimizin özgün fikirleri ile zenginleştirdiği ve Antalya Sevgi Evleri Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Ali Özdemir ve kurumun çalışanlarının hep birlikte bu coşkuya ortak olduğu sanat etkinliğimiz oldukça güzel geçti. Projemizin bir sonraki etkinliğini 3 Aralık'ta gerçekleştireceğiz. O etkinliğimizde engelli gençlerimizi 3 gün süreyle Güzel Sanatlar Fakültemizde misafir edeceğiz. Etkinlik kapsamında gençlerimizle yağlı boya, gravür, heykel, seramik veya taş baskı yapacağız. Bu süreçte projemize göstermiş olduğu ilgi ve desteklerinden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Ünal'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a