banner153
banner230
banner203

Sanayide meslek lisesi sevinci

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi içerisine inşa edilen ve yeni eğitime açılan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı olan Mehmet Öztürk'ün daveti üzerine gerçekleşen ziyarete, AK Parti Kepez İlçe Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak da eşlik etti. Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Öztürk, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımına Başkan Hakan Tütüncü'nün ciddi destek verdiğini belirtti. 2 atölye binasının yapımından dolayı okul bahçesinin küçüldüğünü anımsatan Öztürk, “Bu problemi çözmek için Sanayi Sitesi Kooperatifimizin, okulun hemen yanındaki 3 dönümlük alanını, imar planı kararlarını belediye meclislerinden geçirerek, okul bahçesine kazandırdık. Bu çalışmamıza verdiği desteklerden dolayı da Hakan Başkan'a ve bürokratlarına teşekkür ederim" diye konuştu.

Esnafın işini, aşını büyütecek
Mehmet Öztürk, lisenin yönetiminin ve öğrencilerinin bahçeye bank ve kamelya konulması, bahçenin peyzajının yapılması, araç ve öğrenci giriş kapılarının bulunduğu alanın asfaltlanması, bahçede bir otopark alanı düzenlemesi yapılmasını taleplerini de Başkan Tütüncü'ye iletti. Daha sonra söz alan Başkan Tütüncü, göreve geldiği 2009'dan bugüne en yoğun çalıştıkları yerlerden birisinin Akdeniz Sanayi Sitesi olduğunun altını çizdi. Sosyal hareketliliği, nüfusu, sosyal donatılarıyla sanayi sitesinin küçük ölçekli bir şehir olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, “Bu küçük şehirde yaşayan insanların mutluluğu, güvenliği ve huzuru konusunda üstün bir gayretin içerisinde olduk. Bununla birlikte esnafımızın işini, aşını, ekmeğini büyütmek, ekonomik hayata canlılık vermek için de çeşitli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

En büyük pay Türel’in
 “Okulun yapımında en büyük pay, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in" diyen Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü; “Menderes Başkanımız, milletvekilliği döneminde sanayi sitesine yaptığı bir ziyarette okulun yapılacağının sözünü vermişti. Okulun yapımının takibini hem Menderes Bey hem biz yaptık. Hükümetimiz, belediyemiz, sanayi sitesi kooperatifi yönetimimiz el ele, gönül gönüle verdi ve bu güzel okulu bölgeye kazandırdı."

Okul yönetimi, desteklerinden dolayı Tütüncü'ye plaket takdim etti. Başkan Tütüncü, daha sonra beraberindekilerle sınıfları gezerek, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a