banner153
banner230
banner203

Savarona'da erteleme
Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Savarona duruşmasına tutuklu sanıklar Gündüz Akdeniz ile Musa Çelik'in yanı sıra aralarında iş adamı Tevfik Arif'in de bulunduğu tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan Hülya Erdoğan ise duruşmaya katılmadı. İnsan ticareti, fuhuş, fuhşa aracılık ile örgüt kurma ve yönetme suçlarıyla yargılanan sanıklar haklarındaki iddiaları kabul etmedi. Duruşmada tanık Mustafa Ateş ile gizli tanık Ortaasya da dinlendi. Ateş, duruşmada hazır bulunan hiçbir sanığı tanımadığı söyledi.

Gizli tanık
Ateş, duruşmaya katılmayan sanık Hülya Erdoğan'ı telefon aracılığıyla iş amaçlı olarak tanıdığını söyledi. Gizli tanık Ortaasya'nın verdiği ifadeler de mahkeme salonunda okundu. Ortaasya, işadamı Tevfik Arif'i sık sık ortaklığı bulunduğu otelinde gördüğünü söyledi. Arif'in otelde küçük yaşta kızlarla birlikte eğlendiğini, bunu bütün personelin bilmesine rağmen koktukları için söyleyemediklerini savundu. Yazılı ifadesinde 'Tevfik Arif'i otelde yaşı küçük kızlarla eğlenirken gördüm' diyen gizli tanık Ortaasya, ancak beraber olup olmadıklarını bilmediğini belirtti.Yurtdışından
Tevfik Arif'in para karşılığı ya da çıkar amaçlı insan ticareti yapmış olabileceğine inanmadığını kaydeden Ortaasya, kadınları Musa Çelik ve Gündüz Akdeniz'in yurtdışından getirdiğini iddia etti. Haklarında suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanıklar Musa Çelik ile Gündüz Akdeniz ise tahliyelerini talep etti. Tutuklu sanıkların ve tanıkların dinlenmesinin ardından sanık avukatlarının savunmaları dinlendi. Sanık avukatları Tevfik Arif ile diğer sanıkları hakkında verilen adli kontrol ve yurt dışı yasağının kaldırılmasını talep etti. Gizli tanık Ortaasya'nın ifadelerinin duyumlara dayandığını belirten sanık avukatları, ayrıca Ortaasya'nın gizli tanık olarak değil açık olarak dinlenmesini talep etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a