banner244
banner203

Savarona'da gizli tanık dinlenecek

Savarona yatına düzenlenen operasyonla ilgili davanın ikinci duruşması dün yapıldı. Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına, gizli tanık 'Orta Asya'nın dinlenmesine ve CD'lerin incelenmesine karar verdi

Suçlara tanıklık etmemişler
Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Gündüz Akdeniz ile Musa Çelik'in yanı sıra aralarında iş adamı Tevfik Arif'in de bulunduğu tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan Hülya Erdoğan ise duruşmaya katılmadı. İnsan ticareti, fuhuş ve örgüt kurma suçlarıyla yargılanan sanıklar haklarındaki iddiaları kabul etmedi.

Savarona davasının ikinci duruşmasında tanıklar dinlendi. Tanıklar Galip Topal, Sevgi Uyanık, Fesih Tamince ve Songül Kuru sanıklarla ilgili suçlamalara tanıklık etmediklerini beyan etti. Mahkeme başkanı Mustafa Zeki Söğüt, Çelik ile Kaya'nın tutukluluklarının devamına, gizli tanık 'Orta Asya'nın dinlenmesine, CD'lerin izlenmesine, yabancı uyruklu mağdure kadınların talimatla ifadelerinin alınmasından vazgeçilmesine karar vererek, duruşmayı 13 Nisan gününe erteledi.

Jandarma engelledi
Öte yandan duruşmaya katılan iş adamı Tevfik Arif'in görüntüsünün alınmamasına özen gösterildi. Arif, duruşma öncesinde mahkemenin özel kalem odasında bekletilirken çıkışta kendisini bekleyen Mercedes marka özel araç, tutuklu girişinin bulunduğu garaja alındı. Jandarma ise görüntü almak isteyen gazetecileri engellemeye çalıştı. Atatürk'ün yaşamının son döneminde kısa bir süre kullandığı Savarona yatına, 28 Eylül 2010'da Antalya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından Göcek'te demirli olduğu sırada operasyon düzenlenmişti. Operasyonda aralarında yabancı uyruklu işadamlarının da bulunduğu 14 kişi, 'insan ticareti, fuhuş ve örgüt kurma' suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a