banner153
banner192
banner203

Savunması alınacak

Kepez Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında yapıldı. CHP Grubu, bir süre önce CHP’den istifa ederek Bağımsız olan ve 3’ten fazla meclis toplantısına katılmayan Osman Hanedan’ın meclis üyeliğinin düşürülerek yedek birinci sıradaki üyenin meclise kabul edilmesi için ek önerge verdi. Başkan Tütüncü, meclis gündem maddesi görüşülürken değerlendirmelerde bulundu.

Üyeliği düşerse Kurt meclise girecek

Mecliste tüm siyasi partilere mensup üyelerin uyumlu bir çalışma göstermesinin gayretini verdiğini belirten Tütüncü, “CHP’nin önergesi okununca çok şaşırdığımı ifade etmek isterim. Ben de biliyorum ki belediye yasasının ilgili maddelerinde meclis üyeliğinin nasıl düşürüleceğiyle ilgili olarak açıklamalar vardır” dedi. Mecliste grubu bulunan meclis üyeleriyle kısa bir değerlendirme yapılmasının ardından oy birliğiyle Hanedan’ın yasa gereği savunması için Hakan Tütüncü’ye yetki verildi. Hanedan’ın bir sonraki meclis toplantısında üyeliği düşürülürse CHP’den yedek birinci sıradan Eren Kurt meclise girecek.

Nisan 2016’da CHP’den istifa etmişti

Kepez Meclis Üyesi Osman Hanedan, geçtiğimiz yıl Nisan ayında ‘CHP’nin politikaları hayat tarzıma uymadığı için’ gerekçesiyle istifasını açıklayarak, “CHP’nin şu anda onayladığım bir tek politikası yok. Tek politikaları Cumhurbaşkanı’nın evet dediğine hayır, hayır dediğine evet demektir. Kan üzerinden muhalefet mi olur? Orada bir bomba patlıyor, CHP’li biri çıkıp bu ülke yönetilmiyor diyor, bunun üzerinden muhalefet mi olur” diye konuşmuştu.

Umut ÖZEN

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner212