banner153
banner230
banner203

Seçim yasakları  başlıyor

Başbakan ve bakanlar Kırmızı Plakalı araçlarına veda edecek. Yüksek Seçim Kurulu'nun Mart ayında Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, seçim propagandası ve yasakların başlangıcı olan 2 Haziran 2011'den itibaren oy verme gününü takip eden güne kadar olan süre içinde, 298 sayılı Kanun'un seçim yasaklarını belirleyen ilgili maddeleri gereğince, bütün daire, teşekkül ve müesseselerle, Bankalar Kanunu'na tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla, açılış ve temel atma dahil, törenler tertiplemek, nutuklar söylemek, demeçler vermek ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması yasak olacak.

MAKAM ARAÇLARINI KULLANAMAYACAKLAR
Söz konusu tarihlerde, başbakan, bakan ve milletvekilleri yurt içinde yapacakları seçim propagandası ile ilgili gezilerini makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalarla gerçekleştiremeyecek. Bu amaçla yapacakları gezilerde, protokol icabı olan karşılama, uğurlamalar ve törenler yapılamayacak ve resmi ziyafet verilemeyecek.

GEZİLERE MEMURLAR KATILAMAYACAK
Ayrıca, başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve adayların seçim propagandası ile ilgili olarak yapacakları gezilere hiçbir memur katılamayacak. Seçim propaganda dönemi 11 Haziran Cumartesi Saat 18.00'de bitecek. Seçim yasakları ise oy verme günü 12 Haziran saat 24.00'de sona erecek.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a