banner244

Şehitler müzesi  temeli atılıyor

Başkan Hakan Tütüncü, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar'ın düzenlediği toplantıda Kanal Mahallesi sakinleriyle buluştu. Mehmet Seyyar yaptığı konuşmada, Tütüncü'nün seçim beyannamesindeki 123 projesinden birinin Şehitler Müzesi olduğunu anımsatarak, “Onlar, HDP ile PKK ve YPG ile küresel sömürgeci devletlerle yürüsün, biz Türk milleti ile beraber yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Şehitlerin aziz hatıralarını Kepez'de yaşatacaklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü de konuşmasında şunları söyledi: “Antalya Şehitler Müzesi'nde, Kurtuluş Harbi'nde, 1. Dünya Savaşı'nda, Kore'de, Kıbrıs çıkarmasında ve özellikle son 40 yılda bölücü PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadele sırasında en değerli varlığı olan canından vazgeçen Antalya'nın bütün şehitlerinin hatırasını yaşatacağız. Şehitlerimizin isimleriyle, fotoğraflarıyla, özel eşyalarıyla hatıralarını yaşatacağımız bu müzeyi, Türk milliyetçileri ve şehit aileleri ile birlikte 2019 yılı içerisinde kuracağız ve açacağız."

Müzenin temel atma töreni 29 Mayıs'ta

Tütüncü, müze binasının temel atma törenini 29 Mayıs'ta yapacaklarını kaydederek, “Neden 29 Mayıs? Sultan Fatih, hepimiz için çok önemli bir değer ve 21 yaşında bir çağı açıp, bir çağı kapatan bir lider. İstanbul'un fethi de Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip. Peygamber Efendimizin (SAV) 'İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur' müjdesine nail olan güzel askerlerin ruhlarını, Antalyalı ve tüm şehitlerimizin ruhlarını şad etmek üzere İstanbul'un fethinin 566. yıl dönümünde, 29 Mayıs'ta müzenin temelini atacağız."
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a