banner153
banner230
banner203

ޞehitleri andık
Çanakkale Deniz Zaferi ve ޞehitleri Anma Günü nedeniyle Antalya Uncalı şehitliğinde tören düzenlendi. Törene Antalya Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya ޞehit Aileleri ve Gazileri Derneği, kurum ve kuruluşların müdürleri ile çok sayıda asker ve öğrenci katıldı.

Vatan size minnettardır
İstiklal Marşı'nın okunması ve çelenk sunma törenin ardından Binbaşı Türker Tayyar, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Tayyar şunları söyledi: ''Vatan uğruna verdikleri mücadelede bayrak taşıyarak gelecek nesillere muhtaç olduğu kudreti aşılayan kahraman şehitlerimiz, Çanakkale'de Türk milletinin üzerine güneş gibi doğan ve kurtuluş savaşından zaferle çıkarak cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan ebedi başkonumatınımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetin korunması için canını feda eden aziz şehitler ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet minnet ve saygıyla anıyor, Tarih boyunca ordusuna güvenen ve destek olan yüce ulusumuzun bu anlamlı günün kutluyorum. Vatan size minnettardır'' dedi.

Bu akşam size geliyoruz
Konuşmanın ardından Ali Nazım Balcıoğlu ile Mustafa Akaydın şehitlik özel defterini imzaladı. Daha sonra törene katılanlar şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, 1996 yılında şehit olan piyade çavuş Ömer Dikmen'in mezarı başına karanfil bırakırken, şehidin annesi Fadime Dikmen, ''Bize bayramda ziyarete gelinmedi acaba neden'' diye sordu. Kemal Korkmaz, ''Evde bulamamışlardır, yoksa bizde aksama olmaz. Biz her zaman şehitlerimizi ve ailelerini ziyaret ederiz. En kısa zamanda ben ve eşim ziyaretinize geleceğiz. Ne zaman müsaitsiniz, bu akşam size geliyoruz'' dedi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a