banner153
banner230
banner203

Sevimçok esnafı dinledi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Kuzeyyaka Mahallesi esnaflarıyla, düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok toplantıda Kuzeyyaka Mahallesi esnaflarının sorunlarını dinledi ve yöneltilen soruları cevapladı. Beraberinde Birlik Başkan Vekili Adlıhan Dere, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Gülaçtı, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Musa Kazım Buhurcu ve Birlik Genel Sekreteri Mehmet Işıldağ'ın da yer aldığı toplantıda esnaf kendilerini tanıtarak sorunlarını dile getirdi.

Laf olsun diye

Sevimçok, yaptığı konuşmada 'Alışveriş merkezleriyle biz AESOB olarak elimizden geldiğince mücadele ediyoruz ama ne yazıktır ki Belediye Başkanlarımız her zaman işin kolay yönünü seçerek bu tür yerlerin kendi belediyeleri sınırları içerisinde yapılmasına göz yumuyorlar ve bu göz yummayı da o bölgenin gelişmesiyle ilişkilendiriyorlar. Her Başkan seçimlerden önce buraya yanınıza geldiğinde esnafın yanlarında olduklarını ve AVM'lere de karşı olduklarını söylüyor, fakat her ne hikmetse iş o safhaya geldiğinde kendi aralarında dahi hiçbir konuda anlaşamayan meclis üyeleri AVM'ler konusunda biranda uzlaşıveriyorlar ve benim aklım bunu bir türlü almıyor. Peki, bu durumda bizler ne yapmalıyız? Yapacağımız şey şu arkadaşlar, laf olsun diye asla ticaret yapmayacağız, ürünümüze güveneceğiz, işimizi doğru ve düzgün yapacağız ve onların güçlü sermaye avantajlarına karşı bizlerde kendi avantajlarımızı kullanacağız.

Ayakta duracağız
Unutmayınız, biz insanların yüreklerine, gözlerine bakıyoruz, AVM'ler ise kredi kartlarına. Bu yüzden bizim avantajımız onlardan çok aslında ve bizlerde bu büyük sermaye karşısında el birliğiyle birbirimizi destekleyerek ayakta duracağız. Çeşit fazla ama adet olarak az ürün satacağız, vitrinimiz düzenli, dükkanlarımız pırıl pırıl olacak, sattığımız ürünlere mutlaka fiyat etiketi koyacağız ve kendi markamızı oluşturarak dükkan ismimizi alıp, çağın gerektirdiği şekilde küresel gelişmeye de ayak uydurarak elektronik ortamda dahi satışlar yaparak dükkanlarımızın kapısını dünyaya açacağız. Bunun için sizler adına çeşitli anlaşmalar yapıyoruz ve esnafın kendi dükkanının internet sitesini kurarak e-ticaret yapmasına da olanak sağlayacak girişimlerimiz var. Yeter ki sizler bu mücadelenizden asla vazgeçmeyerek baba mesleklerinizi yaşatın, hep birlikte yaşatalım' dedi. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a