banner244

Sırı çizgide rant iddiası

Bir daha görünmediler
Hasan Subaşı Caddesi esnafı Büyükşehir Belediye yetkililerinin kaldırım önlerine sarı çizgi çekerek işaretlenmesine isyan etti. Esnaf, belediye yetkililerinin sarı çizgiyi çektikten sonra bir daha gelip ilgilenmediğine dikkat çekerek, otopark alanı olarak işaretlenen bölgenin Büyükşehir Belediyesi'nin rant için beklettiğini iddia etti.

Rant kime gidecek?
ޞemsettin Derya isimli vatandaş, kaldırımın kenarlarının belediye yetkililerinin birkaç ay önce sarıya boyadıklarını bildirerek, 'Gidiş o gidiş diyebiliriz. Belediye demek ki rant için bekliyor. Kime rant çekecekleri belli değil. Bir an önce sarı çizgi çektikleri alanı paralı otopark yapsınlar vatandaş da aracını koyacağı yeri bilsin' dedi.

Hasan Subaşı Caddesi esnafı Büyükşehir Belediye yetkililerinin kaldırım önlerine sarı çizgi çekerek işaretlenmesine isyan etti. Esnaf, belediye yetkililerinin sarı çizgiyi çektikten sonra bir daha gelip ilgilenmediğine dikkat çekerek, otopark alanı olarak işaretlenen bölgenin Büyükşehir Belediyesi'nin rant için beklettiğini iddia etti. Otoparka dönüştürülen alana esnaf ne dedi:

Ahmet Bozca (Emekli): Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yol kenarlarına sarı çizgi çekti. Araç sahipleri kavga etmeye başladı. Vatandaş geliyor aracını sarı çizgiyle işaretlenen yere bırakıyor ancak birkaç gün sonra gelip aracı alıyor. Sarı çizginin kaldırılmasını istiyoruz. Kaldırımlar çok geniş. Daraltılması gerekmektedir. Anlaşılan belediye burada da birilerine peşkeş çekecek. ޞu ana kadar sarı çizgili alanı paralı yapmadıklarına göre. Büyükşehir Belediyesi ya sarı çizgiyi kaldırsın ya da otopark yapsın.

Güngör Gülümser (Emekli): Hasan Subaşı Caddesi kadar değişen bir cadde yoktur. Kaldırımın altı asfalttır. Dünyanın hiçbir yerinde asfaltın kapatılıp kaldırım yapıldığı görülmemiştir. Birkaç ay önce gelip kaldırımın kenarındaki yola sarı çizgi çektiler. Levha astılar ne yazık ki belediye yetkililerinden ne gelen var ne de giden. Hiç kimse ilgilenmiyor. Kaldırım çok geniş. Sarı çizgili park yeri paralı olmadığı müddetçe kimsenin işine yaramıyor. Büyükşehir Belediyesi bir an önce ne yapacaksa yapsın.

Mustafa ޞenol ( Esnaf): Hasan Subaşı Caddesi'ndeki kaldırım gibi dünyanın hiçbir yerinde bu genişlikte bir kaldırım olduğunu sanmıyorum. Kaldırımı genişlettiler önüne de sarı çizgi çekerek otopark yapmaya çalıştılar. Öncelikle kaldırımın bu kadar geniş olmasından esnaf olarak rahatsızız. Eski haline dönüştürülmesini istiyoruz. Yolu genişleteceklerine kaldırımı genişletiyorlar. Sarı çizgili alanı da ya paralı otopark yapsınlar.

ޞemsettin Derya (Taksici): Kaldırımın kenarını birkaç ay önce boyayıp bir levha takıp gittiler. Gidiş o gidiş diyebiliriz. Büyükşehir Belediyesi demek ki rant için bekliyor. Kime rant çekecekleri belli değil. Bir an önce sarı çizgi çektikleri alanı paralı otopark yapsınlar vatandaş da aracını koyacağı yeri bilsin. Aksi takdirde bu alanlara kimin park ettiği belli değil araç sahipleri aracını bırakarak birkaç gün sonra gelip alıyor. Ayrıca caddenin ışıklandırılmasını istemekteyiz.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a