banner244

Sorunları biliyor, çözüm için geliyor

Antalya'da ulusal bir organizasyon firmasında yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapan ve Antalya'nın hem ulusal hem de uluslararası tanıtımında birçok projeye imza atan Derya Erdem Bulut, ikamet ettiği mahalleye yeterli hizmet gelmeyince, "Antalya'nın bence en güzel mahallesi Meltem'e hizmet etmek istiyorum" diyerek yerel seçimlerde mahallesine muhtar adayı odu. 20 yıldır Meltem Mahallesi'nde ikamet eden ve bölgeye yeterli altyapı çalışmalarının yapılmadığını, kapalı pazar, otopark gibi birçok sosyal alanlardan mahrum kalındığını, parkların ve ana yolların bakımsız olduğunu belirten Bulut, Meltem Mahallesi’nin üvey evlat muamelesi gördüğünü söyledi.

‘Hizmet göremedik’
Meltem Mahallesi'nde yeşil alan olabilecek yerlerin fazla olmasına rağmen bölgenin beton yığını haline geldiğini belirten Bulut, "Ağlamayan çocuğa mama verilmez. Bizim 28 yıldır bu makamı işgal eden muhtarımız maalesef sadece belli saatlerde makamında formalite icabı oturup gerçek görevini yapamamaktadır. Oy verdik ama hiç bir hizmet göremedik, eğer makamda belli saatlerde oturup göstermelik mesai doldurmaya çalışmasaydı, devletin kurumlarıyla, belediyelerle iş birliği yapıp mesai harcasaydı Meltem Mahallesi gerçekten adı gibi güzel, yaşanılacak mahalle olurdu” diye konuştu.

Projeleri hazır
Meltem Mahallesi’ni daha güzel ve yaşanılabilir bir bölge yapmak için belediyeler ve devlet kurumlarıyla birlikte uygulanabilecek projelerinin hazır olduğunu belirten Meltem Mahallesi Muhtar adayı Derya Erdem Bulut, "Meltem Mahallesi'ni örnek bir mahalle yapmak istiyorum. Ben de bir anneyim, çocuklarımızın ve mahalle sakinlerimizin güvenliği için öncelikle parklarımıza yeterli aydınlatma yapmak, parklara kamera sistemi bağlamak, ev hanımlarının evlerinde üreteceği el emeği ürünler için ‘el emeği’ pazarı kurmak, sahipsiz hayvanlar için barınak, yaşlı ve emeklilerimiz için sosyal yaşam alanları oluşturmak, gençlerimiz için spor ve çeşitli aktiviteler yapabilecekleri alanları oluşturmak, cadde ve sokaklarımızdaki kaldırımları düzenlemek ilk yapılacaklar arasında. Ve eğer muhtar seçilirsem, Meltem'de ikamet eden her vatandaşımız hiç bir ücret ödemeden muhtardan istediği evrak ve hizmeti alacaktır. Artık mühür parası ve evrak parası dönemini bitiriyorum" dedi.
Süheyla GÜRÜN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a