banner153
banner230
banner203

Sosyal Yoksulluk Çalıştayı yapıldı

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’nun öncülüğünde hazırlanan Proje kapsamında hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Ahmet Katıksız, 1 ay önce başladıkları çalışmalar sonrası bölge bölge gezdiklerini söyledi. Farklı bölgelerde, farklı hikayeler topladıklarını belirten Katıksız, “Her bölgede belirlediğimiz merkezde farklı illerden gençlerle buluşuyoruz. KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz projemizin yolculuğunda her yerde farklı hikâyeler topluyoruz ve farklı sonuçlarla karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Giresun, Konya, Şanlıurfa ve İstanbul’daydık” dedi.

Herkesimden katılım

Çalıştaya katılanları, web sitesi üzerinden yaptıkları başvurular doğrultusunda siyasi düşüncelerine, görüşlerine bakmaksızın sadece formlarındaki bilgilere göre değerlendirdiklerini aktaran Katıksız, “Hep ekonomik açıdan ele alınan yoksulluk kavramını sosyal açıdan gençlerle birlikte ele alıyoruz. Sosyal Yoksulluk kavramı çok yeni bir kavram. Kavramın içini gençlerle birlikte dolduruyoruz. Gittiğimiz yerlerde gençlerin anlattıkları, sosyal medya bağımlılıkları, internet oyunlarının içine girip dünyadan koptuklarına dair düşünceleri sorunun ne kadar büyük olduğunu ve konunun ne kadar doğru bir tespit olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Yaşamlara dokunmak

Projenin hedeflerinden bahseden Katıksız, son olarak şunları söyledi: “Sosyal Yoksulluk ve Gençlik Projemizle sahaya çıkarken öyle çok büyük hedefler koymadık kendimize. Belki kendimizden başlayarak birkaç kişinin yaşamına dokunarak, yeniden hayal kurmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine öncülük edebilirsek işte o vakit amacımıza ulaşmış olacağız. Projenin sonucunda belki tek bir kişinin bakış açısını değiştireceğiz, belki de binlerce kişinin bunu bilmiyoruz. Ama biz bir tek kişinin kuracağı hayalin bile çok büyük değişimleri getirebileceğini biliyoruz. Bölge çalıştaylarımızı bitirdikten sonra İnşallah 81 ilimizden gençlerle Konyamızda buluşacağız. Yerelden ulusala doğru hem sosyal yoksulluğu konuşacağız, hem de gençler arasında muazzam bir köprü ve birliktelik oluşturacağız”
İHA

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a