banner153
banner230
banner203

Sporu ve sanatı ihmal etmeyin

54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin en özel bölümlerinden biri olan ‘Çocuk Bölümü’ kapsamında miniklerle buluşan Türel, “Sporu ve sanatı ihmal etmeyin” tavsiyesinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; 54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin en özel bölümlerinden biri olan ‘Çocuk Bölümü’ne çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel, festival boyunca 6 bin çocuğu ağırlaması planlanan bölümde, Antalya’nın yeni nesil sinemaseverleriyle bir araya geldi. Başkan Türel, keyifli ve eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdiği çocuklara film izlemeleri ve spor yapmaları konusunda tavsiyede bulundu.

 

Türel çocuklarla buluştu

“Sizler, bizlerin ve bu ülkenin geleceğisiniz; çok kıymetlisiniz. Bizler, her zaman sizler için çalışmaya hazırız” diyen Türel,  şunları söyledi; “Bu yıl festivalimizde yeni bir kapı daha açtık sizler için. Adına genç sinema dedik. Bu genç sinema bölümümüzde çok güzel filmleri siz gençlerimizle buluşturuyoruz. Sanat, bir toplumun kılcal damarlarıdır. Dolayısıyla bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk çok isabetli bir şekilde söylemiş. Bu toplumun kılcal damarlarını oluşturan sanat için mutlaka sizlere sinemayı sevdirmemiz lazım. İşte bugün burada sadece film seyretmekle kalmayacaksınız. Ondan sonra da bu beyaz perdedeki yönetmenlerle, prodüktörlerle, hatta fırsat olursa beyaz perdenin kahramanlarıyla bir araya geleceksiniz. Birlikte atölye çalışmaları yaptırmaya çalışacağız. Sporu ve sanatı ihmal etmeyin.“

 

6 bin çocuk sinema ile buluşacak

Festival boyunca, tüm dünyadan özenle seçilmiş çocuk filmleri seçkisini izleme şansını yakalayacak olan Antalya’nın yeni nesil sinemaseverleri, aynı zamanda birçok sürprizle de karşılaşacak. Antalya’da eğitim gören ilkokul çağındaki öğrencilerin yer alabileceği etkinlikte, çocuk filmleri seçkisi gösteriminin yanı sıra gençlerle sinema ve sanatın kutlanacağı, yeni izleyici alışkanlıkları aşılayacak atölyeler de gerçekleştirilecek. Sürpriz konuklar ile hem çocukların hem de ailelerin ilgisini çekecek etkinlikler düzenlenecek.


Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a