banner244
banner203

Stat için yeni umut

Futbol Federasyonu, 2013 U20 Dünya Kupası için aday olurken, Antalya, 10 aday kent arasında gösterildi, maçların Mardan ve Atatürk Stadında oynanacağını bildirdi. Adaylık kesinleşirse, Atatürk Stadı yenilenecek

Önemli organizasyon
Atatürk Stadının gerek ekonomik ömrünü tamamlaması, gerekse de UEFA kriterlerine uymaması nedeniyle maçlarını Mardan Stadında oynamak zorunda kalan Medical Park Antalyaspor için yeni bir fırsat doğdu. Futbol Federasyonu, 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası adaylık dosyasını FIFA'ya verdi. Türkiye'nin yanı sıra turnuvayı düzenlemek için son elemeye kalan diğer aday ülkeler ise Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri.
Koşulsuz garanti verdiler
Ev sahibi şehir ve statlar, Türkiye'nin adaylık dosyasında onaya sunulan 10 şehir ve 13 stat arasından FIFA'nın kararı doğrultusunda belirlenecek. Adaylar arasında Antalya kenti ve Atatürk Stadı ile Mardan Stadı da bulunuyor. Dosyada, aday şehir vali ve belediye başkanlarının, önerilen stat yönetimlerinin koşulsuz imzaladıkları garanti mektupları ve gösterdikleri desteğe ilişkin belgeler de yer aldı.
Karar en geç 3 Mart'ta
FIFA'nın turnuva için standart olarak talep ettiği 'Hükümet Garantileri' de ilgili bakanlıklarca eksiksiz imzalanarak adaylık dosyasıyla birlikte FIFA'ya iletildi. 2 veya 3 Mart'ta verilecek kararda Türkiye organizasyonu alırsa, Antalya, maçların yapılacağı kentlerden biri olacak ve Mardan Stadı'nın yanı sıra, Atatürk Stadı da tadilattan geçirilerek müsabaka oynanır duruma getirilecek. Federasyon, Atatürk Stadı ile ilgili çalışmayı hemen başlatacak.

Asıl hedef yeni stat
Futbol Federasyonu, gerek ulaşım, gerek konaklama, gerekse de iki stadın da şampiyonaya uygun olması nedeniyle Antalya'ya öncelik veriyor. Ancak Atatürk Stadının yenilenmesi için Federasyon girişimlere şimdiden başladı. Aslında Futbol Federasyonu, bu tür organizasyonlara daha rahat aday olabilmek için Antalya'ya yeni stat yapılmasından yana. Federasyon yetkilileri bu konudaki görüşlerini sık sık ve açıklıkla dile getiriyor.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a