banner244

Sütçü'den Vergi Haftası ziyareti

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Antalya'nın ülke ekonomisine katkı yapan, geliri giderinden fazla olan iller sıralamasında 5'nci sıraya yükseldiğini bildirdi.

Verginin önemi
Vergi haftası etkinlikleri kapsamında Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ve Vergi Dairesi yöneticileri AA Antalya Bölge Müdürü ޞennur Erdoğan'ı ziyaret etti. Sütçü ziyaret sırasında vergi haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Kanın insan hayatı için çok önemli olduğunu ifade eden Sütçü, verginin de devlet kalkınması için çok önemli olduğuna dikkati çekti. Antalya'daki vergi tahsilatları ve denetimleri hakkında da açıklamalarda bulunan Sütçü, Antalya'da 2003 yılında 900 milyon liraya vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, geçen yıl bu rakamın 2 milyar 710 milyon liraya yükseldiğini kaydetti.

Tahsilatta yüzde 24 artış
Vergi tahsilatında bir önceki yıla göre yüzde 24 artış gerçekleştiğini belirten Sütçü, şöyle devam etti: ''Antalya her geçen yıl hem ekonomik hem de fiziki olarak büyüyor. Vergi gelirleri tahsilatı oranımız her geçen yıl artıyor. Antalya ve ilçelerinde 160 bin vergi mükellefimiz var. Antalya ülke ekonomisine katkı yapan iller arasında 5'nci sıraya yükseldi. Antalya turizm kenti, 3, 4 ve 5 yıldızlı otel sayısı 800'ü aşıyor. Bu otellerin büyük bölümü vergilerini İstanbul ve Ankara'da ödüyor. Antalya'daki beş yıldızlı otellerin şirket merkezlerinin yüzde 63'ü İstanbul, yüzde 10'u ise Ankara ve diğer illerde. Eğer bu turistik tesisler kazandıkları vergileri Antalya'da ödemiş olsa, Antalya daha çok vergi kazanmış olacak.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a