banner153
banner192
banner203

Tahsilat yapamıyoruz !

2018 yılı performans ve bütçenin görüşüldüğü Konyaaltı meclisinde muhalefetin borçlanma eleştirilerine Böcek, “Yeteri kadar tahsilat yapamadığımız için borçlanıyoruz” yanıtını verdi

Konyaaltı Belediyesi Ekim ayı devam meclis toplantısını Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirdi. 2018 yılı performans ve bütçenin görüşüldüğümeclis toplantısında AK Parti Gurubu adına açıklama yapan Ruhi Beşiktaş, her yıl binlerce metrekare park yapılması kararlaştırılıp bütçeden pay ayrılırken çok az bir miktarının tamamlanmasını eleştirdi. Beşiktaş, “Büyük bir park projesi vardı sürekli ödenek ayırdık yapımına başlanamadı İlçemizde kongre ve fuar merkezi eksikliği olduğu için Kitap fuarını bile Cam Piramitte açıyorduk. Bu kanayan yara yapımı bitmek üzere olan merkezle giderilmiş oldu. Gençlik Merkezi yapılacağı söylendi yapılmadı. Olimpik Yüzme Havuzu yapılıyor diye söylendi. Ben göremedim nerede bu proje” dedi.

19 bin 350 adet alacak var

AK Parti Gurubu Sözcüsü Gaye Doğanoğlu, geçmiş yılların bütçeleri ve gerçekleşme oranlarına bakıldığında belediye bütçesinin sürekli aşıldığı için borçlanma yoluna başvurulmasına tepki gösterdi. Doğanoğlu, “Belediyemiz neden her yıl bütçesini aşıyor ki bir türlü denk tamamlanmıyor ve borçlanma yapılıyor” dedi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, eleştirilere yanıt verdi. Böcek, “Ülkede bir birkaç kez krizler yaşandı. Bunu siz de biliyorsunuz. Nüfusu 100 bin olan ilçede belediye olarak 19 bin 350 adet alacağımız var. Yeteri kadar tahsilat yapamıyoruz. Hükümet bir şey yapsın ki biz de alacaklarımızı alabilelim” dedi. 2018 yılı performansı ve bütçesi AK Partinin çekimser oylarına karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Konyaaltı Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesi 175 milyon olarak belirlenirken, bütçeden en fazla pay 50 milyon 239 bin lira İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne ayrıldı. 

Umut ÖZEN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20