banner153
banner230
banner203

Tarık Akan Parkı 1 Mart’ta açılıyor

Muratpaşa Belediyesi, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nin yan tarafında bulunan 9 dönümlük alanda oluşturduğu parkın çalışmalarını bölgedeki 22 gecekondunun yıkımıyla başlattı. Uzun yıllar kağıt toplayıcılarının depo olarak kullandığı alanda gerçekleşen yıkımın ardından uzun süreli temizlik ve ıslah çalışması yapıldı. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından alanda bitki labirentleri ve bitkisel desen süslemeleriyle kentin tam merkezindeki eski gecekondu alanı park olarak Antalya'ya kazandırıldı.

Kare kodlu park
Tablo bahçesi, çim tepeleri gibi farklı kullanımların da yer aldığı parkta ayrıca gemi formunda bir havuz ve seyir terası da bulunuyor. 'Hababam Sınıfı', 'Sev Kardeşim' gibi Yeşilçam klasiklerinin yanı sıra 'Yol' ve 'Sürü' gibi politik filmleriyle sinemanın unutulmazları arasında yer alan Tarık Akan adını taşıyan parkta ayrıca kare kod uygulamasıyla Akan'ın rol aldığı filmlerin afişleri cep telefonuna geliyor. Muratpaşa Belediyesi Tarık Akan Parkı, 1 Mart Perşembe düzenlenecek törenle açılacak.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
ismail 12 ay önce

Sayın baskanımız kızıltoprak mahallesi 917.sokaktaki gece kondulari ne zaman yikacak.önceki baskan Evcilmen tarafindan planlanan Yediariklar PROJESI hayata gecmeyecekmi?kent içinde nefes alacak bir yer olaca bu yesil alan,kendilerinin oturmadigi dar gelirli insanlara kiraya verilen ve insan sagligina hiç uygun olmayan buralarin gece kondu sahiplerine mi verilecek

banner20

banner221

a