banner244

Taş ocağı eylemi !

Antalya'da biraraya gelen sivil toplum kuruluşları ve Alevi kültür dernekleri üyesi bir grup, Elmalı ilçesine bağlı Tekke köyündeki Abdal Musa Türbesi'nin yakınında taş ocağı açılmasını protesto etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Abdal Musa Türbesi önünde toplanarak bir süre yürüyen grup, otobüslerle Antalya'ya geldi. Antalya Bulvarı'ndaki Kepez varyantında otobüslerden inen grup yürüyüşe geçti. Varyanttaki güvenlik şeridinden tek sıra halinde inen grup, daha sonra yeniden otobüslere binerek Antalya Kültür Merkezi (AKM) önüne geldi. AKM'den yeniden yürüyüşe geçen grup, polisin geniş güvenlik önlemi altında Yüzüncü Yıl Caddesi'nden Yavuz Özcan Parkına geldi.

Parkta grup adına açıklama yapan KESK'e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası üyesi Kazım Engin, Antalya'nın yılda 10 milyon turist ağırladığını belirterek, ekonomisinin ve istihdamın önemli ağırlığını turizmin oluşturduğunu söyledi. Antalya'nın doğa ve tarihi güzelliğiyle dünya harikası bir kent olduğunu ifade eden Engin, böyle bir kentte bu kadar taş ocağı ruhsatının verilmesinin hiçbir ekonomik gerekçe ile izah edilemeyeceğini iddia etti.

Antalya'da taş ocaklarının sayısının arttığına dikkati çeken Engin, Elmalı'daki taş ocağının Abdal Musa Türbesi'ne zarar vermesine izin vermeyeceklerinin dile getirdi.
Eyleme, İstanbul, Ankara ve İzmir'den gelen vatandaşların yanı sıra, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Selahattin Özel ve sanatçı Ferhat Tunç da katıldı.
Açıklamanın ardından slogan atan grup, olaysız dağıldı.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a