banner153
banner230
banner203

‘Tehdit etti ama pabuç bırakmadık’

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i mesnetsiz suçlamalarla zan altında bırakmaya çalışan Ebru Küçükaydın’ın, bir süre danışmanlığını yaptıktan sonra kendisini işten çıkaran Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı da, haberleriyle tehdit ettiği ortaya çıktı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel hakkında tutarsız suçlamalarla gündemde yer bulmaya çalışan Hürses Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ebru Küçükaydın’ın, geçmişte görev yaptığı Kocaeli’nde de benzer şeyler yaptığı ortaya çıktı. Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın yanında yaklaşık 1 yıl danışmanlık yapan Küçükaydın’ın, belediyeden kovulduktan sonra devraldığı yerel gazete aracılığıyla b-Başkan Ayaz’a saldırı başlattığı ve tehdit içerikli haber ve yazılara yer verdiği iddia edildi.

Başkan Ayaz açıkladı

Konuyla ilgili Akdeniz Manşet’e açıklama yapan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ebru Küçükaydın’ın gazetesi aracılığıyla aleyhinde başlattığı karalama kampanyasını doğruladı ve “Bu kişi bizde yaklaşık 1 yıl çalıştı. Sonra anlaşamadık ve sözleşmesini feshettik. Bizden ayrıldıktan sonra gazetesinden aleyhimize haberler yağdırmaya, bizi tehdit etmeye kalkıştı ancak biz pabuç bırakmadık” dedi.

Bir hayat son buldu

Öte yandan, Kocaeli’nde ismini vermek istemeyen bir gazeteci, Küçükaydın’ın tıpkı bugünlerde Antalya’da yaptığı gibi Kocaeli’nde de saldırgan kişiliğiyle tanındığını belirterek, “İş adamı Abdülrezzak Koçakelçi bu kişi yüzünden intihar etti. Adam merkezde bir otopark işletiyor. Sanırım gazeteye ilan adı altında para istemişler. Vermeyince de adamı hedef tahtasına koyup saldırdılar. Adam bunalıma girdi ve canına kıydı. Çok büyük tepkiler olmuştu. Birçok yaygın basında da ‘Yalan haber öldürdü’ başlığıyla haber olmuştu bu olay. O dönem doğru düzgün bir savcı olsaydı soruşturma başlatır ve Ebru Küçükaydın’ın yargılanmasını sağlardı. Onun gazeteciliğini burada kimse tasvip etmez, zaten gazeteci de denmez ona” diye konuştu.

Gazetenin sahibi sanıyorlar

Küçükaydın’ın Kocaeli’nde birlikte çalıştığı bir başka gazeteci ise Hürses’in Ebru Küçükaydın’a ait olduğunu sandıklarını, hatta bu yönde haberler çıktığını söyledi. Söz konusu kişi, “Uzun zamandır kendisiyle bir bağlantımız yok ancak Antalya’da olduğunu ve orada Hürses diye bir gazete çıkarttığını duymuştuk. Burada bazı gazete ve haber sitelerinde de bu yönde haberler yapıldı. Kendisi oldum olası saldırgan bir karakterdir. Burada da birçok kişiyi kızdırmıştı” demekle yetindi. 

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a