banner153
banner230
banner203

Tek Sarnıç Parkı açılıyor

Kepez Belediyesi, 64 dönüm alana sahip Tek Sarnıç Mesire yerini kent parkı olarak düzenlemeye başladı.

 

Kepez Belediyesi, şehrin hemen yanı başında atıl halde kalan ormanları, yeşil alan olarak halkın hizmetine sunuyor. Orman Genel Müdürlüğü'nden tahsisi alınan Kepez varyantındaki orman arazileri, Kent Parkı, Macera Parkı, Kepezpark Orman düzenlemeleriyle halkın kullanımına açıldı. Dokuma Fabrikası'nın 70 dönümlük koruluk alanını parka dönüştürerek halkın kullanımına sunan Kepez Belediyesi son olarak Orman Genel Müdürlüğü'nden tahsisini aldığı Avni Tolunay Mahallesi'ndeki 64 dönümlük ormanlık alanı kent parkı haline getiriyor. Daha önce Tek Sarnıç Mesire yeri olarak hizmet veren alan hizmet ömrünü doldurduğu gerekçesiyle Haziran 2016'da kent parkı olarak düzenlemesine başlanılan bölgede çalışmalar sona geldi.

 

Masal park kurulacak

İhale yoluyla inşa edilen parkın arazisi ile Hürriyet Caddesi arasındaki kot farkı dolgu çalışmasıyla kaldırıldı. Böylelikle park, caddeden görülebilir hale getirildi. Seyir terası, sosyal tesisler, park mobilyaları, aydınlatma, sulama altyapısı ve peyzaj çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Tek Sarnıç Kent Parkı, Antalya'nın 2. masal parkına da ev sahipliği yapacak. Kepez Park Varsak Kompleksi'nin ardından Tek Sarnıç Kent Parkı'nda 3 bin metrekare alana masal park kurulacak. Jonathan Swift'in çocuk romanı olan Gulliver'in Seyahatleri'ndeki dev kahramanın 14 metre boyundaki anıt heykeli dikkat çekiyor. Masal parkında, Pepe ve Şila, Ece ile Efe, Shrek, Yeşil Dev, Örümcek Adam, Batman, Sincap Alvin, Ayı Kardeş, Transformers, Demir Adam, Karlar Kraliçesi, Buz Devri, Pocohontas, Minyonlar ile Kung-fu Panda çizgi film karakterlerinin polyester figürleri de çocukları eğlendirecek.

 

Kepez’den armağan

Ziyaretçilerini doğa ile buluşturacak parkta, serbest piknik alanları, 1135 metre yürüyüş yolu, 615 metre bisiklet yolu, voleybol çizgilerinin de ekleneceği iki adet basketbol sahası bulunuyor. Parka ismini veren sarnıcın tarihi değeri ile alan içerisindeki çam ağaçları da korunmasına özel bir önem verildi. Parkta ayrıca restoran, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun alanları da ziyaretçilere hizmet verecek. Park yaklaşık 3 milyon 500 bin TL'ye mal olacak. Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, Tek Sarnıç Kent Parkı'nın kentin ortasında, Konyaaltı İlçesi'ne yakın alanda bulunduğunu söyledi. Büyük temalı park çalışmalarıyla insanları şehrin boğuculuğundan kurtardıklarını kaydeden Başkan Tütüncü, "Bu çalışmayla ormanlık alanlarımızı atıl olmaktan çıkarıp insanlarımızı doğayla buluşturuyoruz. Serbest piknik alanları, masal parkı, restoran ve çeşitli sosyal aktiviteler gibi hizmetleri Tek Sarnıç Kent Parkı'mızda halkımıza sunacağız" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a