banner244

Telekulakçılar dedektif çıktı!

Antalya merkezli 15 ilde düzenlenen 3. Kulak Operasyonu'nda telekulakçıların, yasadışı yöntemler kullanan özel dedektiflik bürosu olduğu öğrenildi. Gözaltındaki 62 kişiden 52'si ise serbest bırakılırken gözler özel dedektiflik bürolarına çevrildi

Eşlerini dinletmişler
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü ekipleri, belirli süre önce bir grubun yasa dışı ve ortam dinlemesi yaptığı ihbarını aldı. Emniyet ekipleri, Savarona, Kasırga benzeri onlarca operasyona imza atan başarılı Antalya Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan koordinesinde zanlıları yakalamak için Antalya'da çalışma başlattı. 17 ޞubat 2011 günü Antalya merkezli, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Manisa, Aydın, Isparta, Ordu, Erzurum, Tekirdağ, Kastamonu, Amasya, Muğla, Mardin ile Antalya'nın ilçeleri Kumluca ve Alanya'da olmak üzere toplam 15 ilde 3. Kulak Operasyonu düzenlendi. 10'u çete üyesi 62 kişi yakalandı. Özel hayatı ihlal ve yasa dışı dinleme yapmak suçundan gözaltına alınan 27'si kadın 52 kişilik dinleten kişiler grubu, dün savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Web siteleri bile varmış
Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek, kaçakçılık kanununa muhalefet suçlamalarıyla gözaltında tutulan çete lideri Ercan Ö, Antalya sorumlusu Güngör Ö, teknik takip ve özel dedektiflik biriminin lideri olduğu iddia edilen emekli astsubay Tamir ޞ., Murat A., Metin A., Muhammet Y., Özcan İ., Osman K., Sedat K. ve Mustafa B.'den oluşan 10 kişinin sorgusu sürerken bu kişilerin Pazartesi günü savcılığa çıkarılacağı öğrenildi. Bu kişiler dün sağlık kontrolünden geçirildi. Çete üyelerinin, www.adedektif.com isimli bir web siteleri bulunan Antalya merkezli Antalya Dedektiflik isimli şirketlerinin Muratpaşa ilçesi İsmet Gökşen Caddesi'nde bir ofislerinin bulunduğu öğrenildi. Çetenin 1500 lira karşılığında telefon ve ortam dinlemeye yarayan program sattığını, fiziki ve teknik takipleri günlük 2 bin liraya haftalık ise 10 bin liraya yaptığı iddia edildi.

'Dinleme'den cinayet çıktı
Çete üyelerinin dinleme yapmak için, program geliştirdiği ve bunu satın alan kişiler aracılığıyla dinlenecek kişinin cep telefonuna yükledikleri tespit edildi. Yüklenen program aracılığıyla telefon ve ortam dinlemesi yapan çetenin aynı zamanda fiziki takip de yaptığı ortaya çıktı. 30 Haziran 2010'da Tekirdağ'da kendisini aldattığı gerekçesiyle eşini boğarak öldüren 52 yaşındaki Erdem Ferimaz'ın 45 yaşındaki Nurhayat Ferimaz'ı, satın aldığı programla çete aracılığıyla dinlettiği, bu dinleme sonucu kendisini aldattığını öğrendiği iddiası gerekçesiyle boğarak öldürdüğü öne sürüldü. Serbest bırakılan zanlıların birçoğunun kendilerini aldattığından şüphelendikleri eşlerini dinlettiği öne sürüldü.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a