banner244

Tophane’de Yerli Malı Şenliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, üreten kadınları Tophane Çay Bahçesi’nde Yerli Malı Şenliğinde buluşturdu. Şenlikte konuşan Başkan Menderes Türel “Üreten kadınımız buralarda ürettiklerini satabilecekler. Bazen bir küçük dokunuş insanın hayatını değiştirebiliyor. Üreten her insanın daima yanındayız” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel ile birlikte 18 Aralık’a kadar devam edecek şenliği ziyaret etti. Stantları tek tek gezen Başkan Türel ve eşi Ebru Türel, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini hayranlıkla izledi. Kadınlarla sohbet eden Başkan Türel, bereketli satışlar diledi. Tophane Çay Bahçesi’nde kurulan 75 stantta, ASMEK ve Aile Eğitim Merkezi kursiyerleri; kadın kooperatifleri, dernekler, STK’lar, kadın platformlarından birçok kadın ürettikleri el emeği ürünleri satarak bütçelerine katkı sağlıyor.

Bilinçli tüketici

Başkan Türel, yerli ve milli üretim hamlesinin adeta ülke çapında bir kampanyaya dönüştüğü bu zamanda Yerli Malı Haftasının önemine ve anlamına dikkat çekerek, “1946'dan beri kutladığımız Yerli Malı Haftası’nın ana gayesi ekonomik krizlerin yaşanmaması, yabancı ülkelere para akışının önüne geçilmesi ve toplum olarak bilinçli tüketici kavramının yayılması şeklindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu gaye çerçevesinde başlattığı milli hamleler tüm dünyada yakından izleniyor ve geleceğe de umutla bakmamıza neden oluyor. O yüzden hep birlikte yerli ve milli olacağız” dedi.

Yoğun katılım

Büyükşehir Belediye olarak üreten kadınlara Yerli Malı Haftası kapsamında Yerli Malı Şenliği’ni organize ettiklerini ifade eden Türel, “ASMEK kursiyerleri yanı sıra dernekler, STK’lar, sosyal medyadan bu konuda faaliyet gösteren hanımefendiler, kadın platformları ve daha birçok üreten kadınımız buralarda ürettiklerini satabilecekler. Bazen bir küçük dokunuş insanın hayatını değiştirebiliyor. Üreten her insanın daima yanında olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu vesile ile Yerli Malı Haftanızı kutlar pazarınızın bereketli olmasını dilerim” ifadelerini kullandı. Şenlikte daha sonra İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı bir konser verdi.
Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a