banner153
banner230
banner203

Topu birbirlerine attılar

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek'i ziyaret eden Turizm ޞoförleri Derneği Başkanı Orhan Kayabaşı ve Genel Koordinatör İsmail Akdoğan, Mecek'e geçtiğimiz günlerde annesini yitirmesi nedeniyle başsağlığı diledi. Turizmin sorunlarının da masaya yatırıldığı buluşmada Başkan Mecek, kaçak turlardan şikayet etti. Özellikle rent a car yani oto kiralama firmalarının otellerden müşterileri ikna ederek kendi alışveriş mağazalarına taşımasına gerek taşımacılık esnafı gerekse otellerden yoğun şikayetler geldiğini vurguladı.

Esnaf rahatsız


Belediyelerden destek talebi
Turizm ޞoförleri Derneği Başkanı Orhan Kayabaşı ise turizm ile beslenen bir şehirde bu tür manzaralara köklü çözümler bulunması için gayret gösterdiklerini, çözümün birlikte hareket etmekten geçtiğini söyledi. Kayabaşı, 'Antalya'da turizm pastasından haksız şekilde pay çıkaranlara karşı mücadelemiz hiç hız kesmeden sürecektir. Bu noktada belediyelerimizle görüşmelerimiz sürüyor. Valilik bünyesinde başlattığımız sertifika eğitimleri ile şoförlerimizi donanımlı hale getirerek kazaların önüne geçmeye çalışıyoruz. Sertifikasız kaptan sayısını da neredeyse sıfıra indirdik' diye konuştu.

Müdür Acar'dan açıklama
İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Acar ise konu ile ilgili sorumluluğun belediyelerde olduğunu söyledi. Acar her turizm alanı olan yerde müdürlüğün faal olması beklenemez. Kurumlara yetki dağılmıştır. Oraya büro açmamızın çözüme katkı sağlayacağını düşünmüyorum' dedi. Acar , 'Jandarma'nın önleyemediğini orada kuracağımız ofisin önlemesi pek mümkün değil. Burada yaşanan hadiseleri önlemek belediye zabıtasının görevidir. Turizm alanı olması demek Kültür Turizm Müdürlüğü'nün sorumluluğunda olduğu anlamına gelmez. Her kurum kendisini ilgilendiren konulara müdahil oluyor. Orada belediyelik bir durum söz konusudur. Kimse otelden zorla birilerini alıp kendi dükkanına götüremez. Bize ulaşan benzeri bir konu olursa biz yine ilgili kurumlara gereğini yapılması yönünde yazı yazarız. Biz koordinasyonu sağlarız. Hangi bir sokağa ofis açabiliriz. 4 girişi olan bir bölge orası. Bize şikayet gelse kaymakamlığa yazarız onlar da belediyeye ve derecesine göre kolluk kuvvetlerine talepte bulunur' dedi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a