banner244

Torba Yasa geri çekilsin

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Akdeniz Bölge Temsilcisi Matoş Konca, Torba Yasası'nın acilin geri çekilerek, 'Torba Yasa yeni düzenlemelerle TBMM içinde bir mutabakatla yeniden çıkarılmalıdır' dedi

Görüşmeler tamamlandı
Konca, DİSK üyeleriyle birlikte, Kışlahan Havuzlu Meydan'da basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Konca, siyasal iktidarın hazırladığı 'Torba Yasası'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmelerinin tamamlanarak, TBMM Genel Kurulu'na sunulduğunu söyledi. Konca, DİSK'in bu yasa içindeki işçi ve emekçi halkın aleyhine yapılmak istenen değişikliklere karşı mücadelesini sürdürmekte olduğunu söyledi.

İşçiler sürgün edilecek iddiası
Konca, 'Bu yasa ile on binlerce il özel idaresi işçisi ve belediye işçisi milli eğitim veya emniyet teşkilatının taşra teşkilatına sürgün gidecek. 5 gün içinde işe başlamayan işçi işini kaybedecek. Gençlerin, işçilerin kamu emekçilerinin, işsizlerin haklarına yönelik olan saldırıyı durduramasak sırada, özel istihdam büroları, kıdem tazminatlarımızın kaldırılması, taşeronlaşmayı kolaylaştıracak uygulamalar, asgari ücreti düşürecek bölgesel asgari ücret var' dedi.


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a