banner153
banner230
banner203

Tüketicinin tercihi ‘Elmalı’

CK Akdeniz Elektrik’in Enerjim Organik tarifesi çerçevesinde oluşturacağı hatıra ormanın yeri, tüketicilerin tercihi doğrultusunda Elmalı olarak belirlendi.

Enerjim Organik tarifesini seçen her kişi için bir ağaç dikecek olan CK Akdeniz Elektrik’in ‘Ormanınızın yerini siz belirleyin’ diyerek tüketicilere yönelik başlattığı anket sonuçlandı. Tüketiciler ankete büyük ilgi gösterirken; Kurşunlu, Korkuteli ve Elmalı seçenekleri arasında en çok oyu ise yüzde 45 ile Elmalı aldı. Katılımcıların yüzde 29’u oyunu Kurşunlu, yüzde 26’sı ise Korkuteli’nden yana kullandı. Doğal yaşamın korunması ve sürdürülebilirlik üzerine geliştirilen projeler içinde yer almaya çalıştıklarını dile getiren CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Şirket olarak doğal yaşama ve çevreye büyük önem veriyoruz. Tarifelerimizi belirlerken de bu hassasiyet ile hareket ediyoruz. Bölgemizdeki abonelerimizin de çevre sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaştığını gözlemliyoruz. Bu anlayışla oluşturduğumuz Enerjim Organik tarifesinde her abonemiz adına birer fidan dikeceğiz. Böylece abonelerimizin enerjisi ormana dönüşmüş olacak. Bu sırada ormanın yeri için de tüm abonelerimizin katılımına açık 3 seçenekli bir anket düzenledik. Sonuçta tüketicinin tercihi Elmalı’dan yana oldu” dedi.

 

Her abone için bir fidan

‘CK Akdeniz Hatıra Ormanı’ için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kendilerine Elmalı’da 10 hektarlık yer tahsis edildiğini söyleyen Değerli, “Ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışmaları belirli dönemlerde yapılabiliyor. 2018 yılının ilk döneminde Orman Bölge Müdürlüğü’nce hava durumunun uygun görüldüğü tarihte toplu dikim yapmayı planlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. CK Akdeniz Elektrik tarafından çevre dostu elektrik tüketicilerine yönelik oluşturulan ve Mayıs 2017’den itibaren başlatılan “Enerjim Organik” tarifesi çerçevesinde her abone için bir fidan dikilip hatıra ormanı oluşturulurken, ayrıca geri dönüşümlü kâğıttan üretilmiş ve abonelerin çevreye duyarlı yeşil enerji kullandığını belgeleyen ‘Yeşil Gelecek Sertifikası’ da veriliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a