banner153
banner230
banner203

Türel KONYSİAD üyeleri ile buluştu

Korku imparatorluğu yok
KONYSİAD üyeleri ile bir araya gelen Türel siyasetin bir birleştirme organizasyonu olması gerektiğin dile getirdiği konuşmasında Antalya'ya hizmet etmek için aday olduğunu, Büyükşehir Belediye Başkanı iken yaptıklarının yapacaklarının garantisi olduğunu kaydetti. Menderes Türel korku mühendisleri tarafından oluşturulan korku senaryoları ile halkın yönlendirildiğini ileri sürerek, geçen 8 yıllık AKP iktidarında kimsenin yaşam tarzına karışılmadığını ve irtica korkusunun yersiz olduğunu vurguladı.

Hoca ödemeyeceği borcu konuşuyor
Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından borç edebiyatı yapıldığını kaydeden Türel, en büyük borç olarak gösterilen hafif raylı sistemin son 40 yılda alınan en düşük faizli kredi olduğunu söyledi. Yıllık yüzde1 faizle alınan, 28 yılda ödenecek toplam 350 milyon liralık kredinin ödemesinin 6 yıl sonra başlayacağını vurgulayan Menderes Türel, Akaydın'ın görev süresi içinde ödeme yapılmasının söz konusu olmayan bir borç için kopartılan yaygarayı anlamakta güçlük çektiğini anlattı.

Konyaaltı için destek bekliyoruz
KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ise Menderes Türel'i Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yaptığı hizmetler için teşekkür ederek başladığı kapanış konuşmasında 'Sayın Türel Milletvekili ve hatta beklentimiz o ki, Turizm Bakanı olduğunda, Batı Çevreyolu, Kruvaziyer Turizmin yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması ve bölgenin kruvaziyerden hak ettiği payı alması için alt yapı çalışmalarının yapılması, balıkçı barınağını gibi sorunların ivedikle çözümü için destek istiyoruz' dedi. Daha sonra günün anısına plaket verilen Menderes Türel, KONYSİAD üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Önmüzdeki süreçte bu toplnatılar kapsamında CHP ve MHP milletvekili adayları da KONYSİAD'ın konuğu olacak.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a