banner153
banner230
banner203

Türk Haber-Sen’de koltuk değişimi
PTT Başmüdürlüğü yemekhanesinde gerçekleştirilen genel kurulda sendikanın 16 yıldır başkanlığını yapan Hasan Delioğlu, görev yaptığı süre içerisinde Türk Haber-Sen’in ilkelerinden asla taviz vermediğine dikkat çekerek veda konuşması yaptı. Delioğlu, “16 yıllık süreçte yolumdan asla sapmadım ve kimseye karşı art niyet beslemedim. 16 yıl önce 2001 tarihinde sendikanın mali sekreteri olarak göreve başladım. 2001 yılında 1. Olağan Genel Kurulunda Teşkilatlandırma Sekreteri olarak devam ettim. 2004 yılında şube başkanı olarak görevlendirildim. 2004 tarihinde 2. Olağan Genel Kurulda ilk olarak resmi seçilmiş başkan oldum. 2007 tarihinde 3 Olağan Genel Kurul ile tekrar başkan seçildim. Bir dönem istirahat ettikten sonra, 2013 tarihinde 5. Olağan Genel Kurul ile tekrar başkan seçildim. Bu yıl aday olmuyorum. Yerime benden sonra bu bayrağı şerefle taşıyacak dava arkadaşlarıma devrediyorum” dedi.

Yeni yönetime başarılar
‘Biz bu sevdanın çaycılığına da, başkanlığına da çilesine de talibiz’ diyen Delioğlu, “Verilen her görevi de emekli olduğum güne kadar yapmaya hazırım. Hak aramak, mazlumu korumak, haksızlıklara dur demek, Allah’ın bizlere verdiği bir görev, Türk Haber- Sen büyük bir sevdanın adı ve ben o sevdadan asla vazgeçmeyeceğim. Vatan sevdası, Bayrak sevdası, Ezan sevdası, kulağımıza okunan ezanla başladı. Kamu- Sen ve Türk Haber-Sen sevdası da hocanın vereceği sela ile son bulacaktır. Görevde bulunduğum süre içinde bilmeden herhangi bir arkadaşımın kalbini kırdıysam, herkesten özür diliyorum. Yeni seçilecek olan yönetim kuruluna da şimdiden teşekkür eder başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

‘Daha da güçlenerek zorlukları yeneceğiz’
Genel Kurulu’nda Delioğlu’ndan görevi devralarak Türk Haber-Sen Antalya Şube başkanı olan Musa Erdener ise, yapacaklarını anlatarak, “Biz, örgütlenmenin yasak olduğu, 12 Eylül darbesinin izlerinin en derinden hissedildiği bir dönemde, hak yoluna adanmış bir ömürden başka sermayesi olmayan bir avuç dava adamının desteğiyle bu yola çıktık. Bu bilinçle hareket etmek suretiyle, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, Sendikamızın daha da güçlenerek bütün zorlukları yeneceğine olan inancım tamdır. Şundan eminim ki, bu bayrak yarışında, demokrasinin bayramı olan seçimlerimizde, üye ve delegelerimizin teveccühü ile göreve gelecek arkadaşlarımız, Sendikamızın gücüne güç katacaktır. Bu vesile ile yapılmakta olan Şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu’nun tüm sonuçlarıyla sendikamıza, konfederasyonumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor; sizlere, kongreyi onurlandıran tüm delegelerimize ve konuklara sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Esra ALTUNKES 
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Hüseyin aslan 11 ay önce

16 yıl hasan delioğlu şube başkanı olarak görev yapıtığı ifade edilince bizim yaptığımız şube başkanlığı yok sayılmış üzüldüm

Misafir Avatar
Ahmet Tangur 11 ay önce

Hayırlı olsun kardeşim

banner20

banner221

a