banner244

Türkülerle tartışmaya son

Kemençe eşliğinde türkü söylediler
Antalya Karadenizliler Derneği (ANTKAR-DER)'nin, Ayder Sofrası'nda verdiği yemekte Türkiye'nin farklı renkleri bir araya geldi. Yemeğe, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya ve 23 hemşehri derneğinin temsilcileri katıldı. Kemençe eşliğinde her yöreden türkülerin söylendiği yemekte, misafirlere Karadeniz mutfağının yöresel yemekleri ikram edildi. ANTKAR-DER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demirkır, katılımlarından dolayı Tütüncü ve dernek temsilcilerine teşekkür etti.

Gönül birliği ile dostluk
Bu muhabbet, birlik ve beraberlik ortamını paylaşmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü de, Karadeniz insanının, sofrasının ve gönlünün her zaman herkese açık olduğunu belirtti. Tütüncü, futbol turnuvasını, hemşehri dernekleri arasındaki dostluğu artırmak amacıyla düzenlediklerini anlatarak, 'Futbol turnuvasını, hemşehri derneklerini bir araya getirelim, aralarında etkileşim sağlasınlar ve bu şehri daha güzel hale getirmeye gayret eden bir güç olsunlar istemiştik. Bu organizasyonu yaparken emekteki dostluk ortamını hayal etmiştik. Bu hayalin, el birliği, gönül birliği ile gerçekleşmeye doğru gittiğini görmenin mutluluğu içerisindeyiz' diye konuştu.

Taka ile hatıra fotoğrafı
Bundan sonrada dostluk zemininde, bir kentlilik kültürü oluşturma çerçevesinde bir araya gelmeye devam edeceklerinin altını çizen Tütüncü, hemşehri derneklerinin yemekte bir araya gelmesiyle, kentlilik kültürünün oluşmasına, mütevazi de olsa katkı sağladıklarını sözlerine ekledi. Başkan Tütüncü'nün, hemşehri derneklerinin temsilcileri ile Karadeniz'in simgelerinden biri olan takanın önünde. Hatıra fotoğrafı çektirmesiyle yemek programı sona erdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a