banner153
banner230
banner203

Ülken baltayı taşa vurdu
CHP İl Başkanı Özer Ülken dün öğle saatlerinde basın açıklamasıyla AK Parti'nin seçim yatırımlarının belgelendiğini açıkladı. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, 'Yalancının mumu söndü' dedi.

CHP İl Başkanı Özer Ülken, bir AK Parti Antalya İl yöneticisine ait depoya indirilen kamyondaki gıda paketlerinin halka dağıtılarak, ''sadaka kültürüyle oy avcılığı'' için kullanıldığını iddia etti.

Ak Parti dün kendisine anında cevap vererek, 'Kimin nasıl ne şekilde siyaset yaptığı açıkça ortaya çıktı. Ülken defter kağıt yiyorsa evet o kamyondakiler yiyecek. Yemiyorsa seçim afişleri olduğunu bilsin' denildi

ÜLKEN NE DEDİ?
Ülken, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, ismini açıklamadığı bir AK Parti Antalya İl teşkilatındaki bir yöneticiye ait AK Parti İl Başkanlığının hemen arkasında bulunan depoya, bir kamyonla gıda malzemeleri indirildiğini fotoğraflarla tespit ettiklerini belirterek, Ramazan ayında dağıtılan yardım paketlerine benzer paketlerde bulunan gıda ürünlerinin ''sadaka kültürüyle oy avcılığı için kullanıldığını'' öne sürdü.

Türkiye'de, seçim dönemlerinden gıda paketleri ve çeşitli malzemeler dağıtılarak sadaka kültürünün yerleştirilmeye çalışıldığını savunan Ülken, şöyle konuştu: ''Bu fotoğraflarla tespit edebildiğimiz bir örnektir. Kamyon dolusu malzeme AKP il yöneticisinin deposuna indiriliyordu. Sadaka kültürüyle oy alacağını düşünen AKP'yi bu tür davranışlardan vazgeçmeye çağırıyoruz. Bu çabaları fiyasko ile sonuçlanacak. 'Seni işe aldım, makarna, bulgur dağıtıyorum' mantığıyla oy almak belki mümkün ama biat kültürüyle oy verilmesi toplumun geleceği için kaygı vericidir.''

AK PARTİ'NİN ÜLKEN'E CEVABI
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, CHP İl Başkanı Özer Ülken'in AK Parti ve Milletvekili adaylarıyla ilgili yaptığı açıklamasını trajikomik ve ancak kendilerinden beklenen bir açıklama olduğunu söyledi

İftira üretiyorlar
Antalya'ya bir çivi bile çakmayan CHP'nin icraat yerine, iftira, boş vaat ürettiğini ifade eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, 'Büyükşehir AK Parti'de olduğu dönemde yapılanları herkes gördü. Antalya'nın çehresi değişti. Vizyonu ile Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi oldu. 2 yıldır da taş üstüne taş konulmadığını, bir çivi bile çakılmadığını da herkes biliyor. İftira ve boş vaatlerle seçim kazandılar, aynı şekilde iftira ve boş vaatlerle 2 yıl geçirdiler. Seçim yaklaştı, partimiz hakkında yine iftira üretmeye devam ediyorlar. 100 bin kişiye iş, Bedava elektrik, Ucuz su gibi yalan vaatlerle halkı kandıran CHP, şimdi de asılsız belgelerle vatandaşı yanıltıp, bize iftira atmaya devam ediyor' diye konuştu.

Afiş ve kitapçıklar
AK Parti'nin hizmet üretmekten başka bir derdi olmadığını belirten Köse, 'Biz, milletimizin teveccühü ve takdiriyle 8.5 yıldır iktidardayız. İşimiz hizmet üretmek. Seçim kampanyamızda da, şimdiye kadar yaptıklarımızı ve ülkemizi 2023 hedefine nasıl taşıyacağımızı anlatıyoruz. Bunun için hazırladığımız broşür, kitapçık ve afiş gibi basılı dökümanlar ile saha çalışması yapıyoruz. Ama, CHP İl Başkanı dün depomuza adam gönderip, doküman nakliyesi sırasında çektirdiği fotoğrafları elinde sallayıp, 'Gıda paketi dağıtıyorlar' gibi asılsız bir iftirada bulunmuş. Uzaktan fotoğraf çektirdiği adamları, yaklaşıp baksaydı kolilerin içinde basılı malzemeleri de görebilirdi' dedi.

AK Parti Antalya Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Rıza Sümer ise, 'Dün basılı doküman sevkiyatımız sırasında üç araç ile bazı kişiler, il başkanlığımızın deposunu fotoğrafladılar. Bunlardan birinin gazeteci olduğunu biliyoruz. Ancak, bugün çekilen fotoğraf ile ilgili haber yerine CHP İl Başkanı'nın elinde salladığı fotoğrafları görünce durumu yadırgadık. CHP İl Başkanı'nın iftiralarını sözde belgelendirmek için fotoğraf çektirmeye gönderdiği 07 HY 341, 07 ATT 15, 07 AFL 15 plakalı araçların kimlere ait olduğunu kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz' diye konuştu.


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a