banner244
banner203

Üyeler istedi aday oldum

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, üyelerin genel isteği üzerine adaylığını açıkladığını belirterek, “Amacım cemiyetimizi getirdiğimiz noktadan daha yukarılara taşımak” dedi

Halen Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanlığı görevini sürdüren ve Ekim ayı içinde gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda bir kez daha başkan adayı olarak üyelerin karşısına çıkmaya hazırlanan Mevlüt Yeni, Akdeniz Manşet’i ziyaret etti. Gazete yönetimi, köşe yazarları ve muhabirlere 4 dönemdir sürdürdüğü başkanlık görevinde yaptıklarını özetleyen ve niye başkan adayı olduğunu anlatan Yeni, “Genel kurulumuz yaklaştıkça aday olmam konusunda üyelerimizden yoğun baskı aldım. Bir temayül yoklaması da yaptım ve sonucunda aday olmaya karar verdim” dedi.

Görevden asla kaçmam

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin bugün kurumsal yapısıyla sadece üyelerine yönelik değil, Antalya’ya, dünyaya, dünya gazetecilerine kadar uzanan projeleri olan önemli bir cemiyet haline geldiğini kaydeden Başkan Yeni, “Yaklaşık 12 yıllık başkanlığım döneminde elimden geldiğince hüsnü niyetle görev yaptım. Cemiyetimizin nereden nereye geldiğini burası ile yakından ilgilenen üyelerimiz veya medya dostları çok iyi biliyor. Nitekim her seçimde de oylarımızı artırdık. Yaptığımız istişarelerde yeniden başkan adayı olmam genel çoğunluk tarafından istendi. Haliyle ben görevden kaçmam” diye konuştu.

Herkes aday olabilir

Cemiyet başkanlığının gönüllülük esasına dayalı olarak yapıldığını vurgulayan Yeni şöyle devam etti; “Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı üyelerimizin görevlendirdiği, gönüllük esasına dayalı yapılan bir hizmet. Ben koltuğa yapışmış, orada ısrarla kalmayı şiar edinmiş biri değilim. Genel kurula çok az bir zaman kaldı ve şu ana kadar ‘ben adayım’ diyen biri çıkmadı. Çıkarsa da bundan mutluluk duyarım. Kriterleri tüzüğümüze uyan herkes aday olabilir. Ancak aday olacak kişinin cemiyetle ilgilenen, üyelerle yakın ilişkisi olan, yeri geldiğinde elini taşın altına sokmuş birisi olmasını arzu ederim. Aksi halde, yani burayı farklı amaçlar için kendisine mecra olarak gören zihniyetlere asla bırakmam.”

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz Manşet Gazetesi Tüzel Kişi Temsilcisi Murat Çiçek, gazete yönetimi, köşe yazarları ve muhabirlerle ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.


Yunus ERDOĞAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a