banner153
banner230
banner203

Uysal’dan 28 Ekim çağrısı

Muratpaşa Belediye Başkanı Başkan Uysal, 28 Ekim Cumartesi saat 18.00’de Konyaaltı Varyanttan başlayacak fener alayı ve ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Bulutsuzluk Özlemi ve Sümer Ezgü konseriyle devam edecek Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde Cumhuriyet İçin Antalya Elele Platformu bileşenleriyle biraraya geldi. Ziya Gökalp Parkı’nda düzenlenen kahvaltıda sendikalar, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları, hemşehri derneklerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP ilçe başkanları, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, CHP eski milletvekilleri Feridun Baloğlu, Tayfur Süner, Nail Kamacı, Hüseyin Ekmekçioğlu yer aldı.

Milli bayram vurgusu

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizi, altını çize çize, her defasında meydanlarda, salonlarda kutlamak hepimizin vatan borcudur, insanlık borcudur” dedi. Bu borcun aynı zamanda evrensel bir niteliğe sahip olduğunu dile getiren Uysal, Ortadoğu coğrafyasına demokrasiyi getirmenin evrensel bir sorumluluk olduğunu söyledi. Muratpaşa’da bu sorumluluk içinde, Cumhuriyetin öngördüğü bir çerçevede bir yerel yönetim anlayışını hayata geçirdiklerini, bu yolda yürümeye de devam edeceklerini kaydeden Başkan Uysal, “Biz aslında Cumhuriyetin öngördüğü medeniyetin küçük bir prototipini burada sergileyeme gayret ediyoruz. Çalışırken kafamızın arkasında, aklımızın bir köşesinde hep bu var. Milli bayramlarını en etkin şekilde kullanması da bu sürecin bir parçası oldu” şeklinde konuştu.

28 Ekim günü bekliyorum

Başkan Uysal, 28 Ekim’de Muratpaşa Belediyesi’nin yapacağı kutlamalar haricinde 29 Ekim Pazar Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda programı olduğunu belirterek bir çağrıda bulundu. Başkan Uysal, “28 Ekim günün bekliyorum. Hem fener alayımıza hem kortejimize hem de konserimize. Beraber kutlayalım. 29’unda da biz katılalım. Yine birlik ve beraberliğimiz bozulmasın” dedi. Başkan Uysal, ayrıca, 29 Ekim Pazar günü Konyaaltı Belediyesi’nin Konyaaltı Kent Meydanı’nda kutlamalarına katılacaklarını sözlerine ekledi.
İHA 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a