banner244
banner203

Uyuşturucu eğitimi

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen ''Çocuklarımızı ve Gençlerimizi Madde Bağımlılığından Koparalım'' toplantısına Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Sosyal Hizmetler Müdürü Ramazan Özen, Sağlık Müdürü Adem Bilgin, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Mehmet Küçükgüngör, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ile okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

22 bin lisanslı öğrenci
Milli Eğitim Müdürü Gülay, okullarda fiziki şartlarını düzeltmek için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Antalya'nın yoğun göç alan bir şehir olduğunu belirten Gülay, yürüttükleri projelerin meyvelerini almaya başladıklarını kaydetti. Gülay, Türkiye'de öğrenci başına okunan kitap sayısının 1 iken, kitap okuma projesi sayesinde Antalya'da öğrenci başına okunan kitap sayısının 9 olduğunu bildirdi. ''Kötü alışkanlıkların ilacı sosyal ve sportif faaliyetler'' diyen Gülay, bunun için çocukları sosyal faaliyetlere ve sportif faaliyetlere yönlendirdiklerini kaydetti. Gülay, Antalya'da lisanslı sporcu öğrenci sayısının 21 bin 750 olduğunu belirtti.

İstanbul'la yarışıyoruz
Bir öğrencinin üniversite hayal edebilmesi için zehire bulaşmaması gerektiğini kaydeden Gülay, sigara, uyuşturucu gibi madde bağımlılığına karşı okullarda aldıkları önlemleri anlattı. Öğretmenlerin madde bağımlılığı sorunuyla karşılaştığında nasıl davranacağı, madde bağımlılığı konusunda öğrencileri nasıl engelleyebileceği konusunda eğitileceğini belirten Gülay, ''ޞimdilik 20 rehber öğretmenin eğitimini tamamladık. Bu öğretmenler okul yöneticilerini eğitecek, öğretmenleri eğitecek, onlar da veliyi, öğrenciyi madde bağımlılığına karşı eğitecek'' dedi. Projenin amacının çocuğun madde ile tanışmasını, eğitimle önüne geçmek olduğunu vurgulayan Gülay, Antalya'yı 7 bölgeye böldüklerini eğitimlerin bölge bölge yapılacağını anlattı. Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, uyuşturucu ile mücadelenin önemini vurgularken, ''Uyuşturucuda yakalanan kişi sayısı ve tedavide İstanbul'la yarışıyoruz'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a